Direniş Çadırı’na sürpriz ziyaretçi

Yatağan Yeniköy ve Kemerköy Termik santralleri ile kömür ocaklarının Özelleştirme İdaresi’ne bağlanmasının ardından Yatağan Termik Santrali önüne direniş çadırı kurarak 138 gündür nöbet tutan enerji ve maden işçilerini AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün ziyaret etmesi işçiler arasında şaşkınlık yarattı.

Direniş Çadırı’na sürpriz ziyaretçi
 Milas İlçe Teşkilatı’nı ziyaretten dönen AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk dün öğlen saatlerinde Yatağan Termik Santrali’ne uğrayarak buradaki mescitte Cuma namazını kıldı. Ardından işçilerle birlikte yemekhanede yemek yiyen Öztürk, daha sonra santral önündeki direniş çadırında nöbet tutan enerji ve maden işçilerinin yanına gidip çaylarını içti, bir süre sohbet etti. İşçilerin hükümetin özelleştirme politikalarını eleştirmelerini ve sürece ilişkin sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Özelleştirme hükümet politikası, bizim buna müdahale etme şansımız yok. Biz hükümetimiz ile işçi kardeşlerimiz arasında köprü görevi görüyoruz. Sayın Başbakanımız 30 Kasım’da gerçekleştirdiği Muğla ziyaretinde Maden-iş ve Tes-iş sendikalarının şube başkanları ile özelleştirme süreci ile ilgili olarak yaklaşık bir saat görüştüler. Sayın Başbakanımız sendikacı arkadaşlara ayırdığı bir saatinde sürecin tüm detaylarını paylaştı, neler yapılabileceğini aktardı. Bugün biz de santrale uğrayıp Cuma namazımızı burada kıldık ve arkadaşlarımızı ziyaret edip bir bardak çaylarını içtik, sıkıntılarını dinledik” dedi.

AK Parti İl Başkanı’nın direniş çadırını ziyaret etmesini önemsediklerini belirten Maden-İş Şube Başkanı Süleyman Girgin ise, önceden bilgileri olması halinde Öztürk’ü karşılamak için orada olabileceklerini belirterek, “Enerji ve maden işçileri haklı ve meşru bir mücadele yürütüyor. Bu mücadelenin sonunda kazanan ülkemiz ve yarınlarımız olacak. AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ün bugün çadırımızı ziyaret edip çayımızı içtiğini öğrendik. Bizim ve milletimizin de beklediği budur. Milli servetlerimiz olan termik santraller ve madenlerimizin bir avuç çekirge sürülerine ve yağmacılara karşı korumak sadece işçilerin değil hepimizin görevidir. Bu anlamda AK Parti İl Başkanı’nın ziyaretini önemsiyoruz, umarız kendilerini, kendi Genel Merkezleri de önemsiyordur. Bizim talebimiz de hep birlikte olup bu ihalelerin ertelenmesi değil tamamen iptal edilmesidir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 19:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
durenisci
durenisci - 6 yıl Önce

timsahlar avlarini yemeden önce gozleriniden yas gelirmis disaridan gorenlerde avladini acidiklarini sanirmis ama oyley olmadigini avini yiyonce anlatlarmis akepe baskani ve akepe ilçe baskani toksozun gozyaslarina biz işçiler akdanmayiz. biz ankaya gidisimuz engellenirke jop yerken gaz yerken neredeydiniz secim var diye gelmis olabilrmisiniz iscinin zekasini bu kara kucumsemegin

SIRADAKİ HABER