DİRENİŞE DESTEK BÜYÜYOR

Yatağan işçisinin özelleştirmeye karşı verdiği mücadeleye sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin desteği artıyor. ADD'nin ardından işçi sendikalarının Yatağan şubelerini ziyaret eden İşçi Partisi temsilcileri de direnişe destek verileceğini belirttiler.

DİRENİŞE DESTEK BÜYÜYOR
 Yatağan'da görev yapan enerji ve maden işçilerinin özelleştirme planlarına karşı verdiği mücadele dikkat çekmeye devam  ediyor.

Bilindiği üzere, Maden-İş ve Tes-İş sendikalarının Yatağan şubeleri öncülüğünde özelleştirme planlarına karşı yürütülen planlı mücadele, Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla ve Yatağan şubelerinin de desteğini arkasına almış, sendikaların Yatağan şubelerini ziyaret eden ADD'li yöneticiler mücadeleye tam destek vereceklerini belirtmişlerdi.

ADD'nin ardından İşçi Partisi yöneticileri de dün Yatağan'daydı.

İşçi Partisi Genel Sekreteri Hüseyin Karanlık, İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Mutlu Akseki, İşçi Partisi Muğla Merkez İlçe Yöneticisi İsmail Durna, İşçi Partisi Muğla İl Sekreteri Hatice Parlatıcı, İşçi Partisi İl Yöneticisi Fevzi Avan ve İşçi Partisi İl Yöneticisi Çağdaş Kılınç isimlerinden oluşan heyet Maden-İş ve Tes-İş sendikalarını ziyaret ederken, ziyaretler sırasında yapılan açıklamada; “Yatağan işçisinin özelleştirmeye karşı verdiği mücadele taktire şayan. Bu haklı direniş desteği hak ediyor. İşçi Partisi olarak Yatağan işçisinin yanındayız. Ancak halk desteği de çok önemli” denildi.

Maden-İş Sendikası Yata-ğan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin ise, gerçek-leştirilen ziyaret nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Özelleştirme planlarına karşı verdiğimiz mücadeleye destek veren herkese teşekkür ediyoruz. İşçi Partisi yöneticileri de bu mücadeleye destek olacaklarını belirttiler.  Mirasyedi mantığı ile halkın malı olan kurumlar heba ediliyor ancak,  özelleştirmeciler Yatağan duvarına toslayacak” ifadelerini kullanırken, Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Başkanı Fatih Erçelik'in de benzer ifadeler kullanması dikkat çekti.

Yatağan mücadelesinin hız kesmeden devam edeceğine vurgu yapan Erçelik; “İşçi Partisi yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER