Direniş’in liderinden şok istifa!

Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, görevinden istifa etti.

Direniş’in liderinden şok istifa!
 Yatağan Termik Santrali ve maden işletmelerinin özelleştirilmesine karşı çıkan işçilerin başlattığı direnişin lideri olarak tanınan Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, görevinden istifa etti.
1999 yılında Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’nde şube sekreteri olarak göreve başlayan ve 2004 yılında şube başkanlığına getirilen Süleyman Girgin, Maden-İş Sendikası’ndaki görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Özelleştirme karşıtı eylemlere liderlik eden Girgin, yaptığı açıklamada hayat devam ettikçe mücadelesinin devam edeceğini vurguladı.
Girgin tarafından yapılan açıklamada, “İstifam, bu mücadelemizi farklı bir zemin ve farklı bir kulvara taşıma amaçlıdır. Bu konuda detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağım. Bu güne kadar beraber çalıştığım mesai arkadaşlarıma ve omuz omuza, yan yana birlikte mücadele verdiğimiz tüm emekçi dostlarımıza, halkımıza ve sesimizi duyurmamıza yardımcı olan basın emekçilerimize sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verildi.
Süleyman Girgin’in, haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Muğla milletvekili aday adayı olabilmek için istifa ettiği tahmin edilirken, adaylık açıklamasını da önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor.                                                                                  
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
madenci
madenci - 7 yıl Önce

Yolun açık olsun süleyman baskan

arda madenci
arda madenci - 7 yıl Önce

işciyi sattın kullandın amacına ulaştın bu kadar kişiyi nin ağı yerde kalmaz

SIRADAKİ HABER

banner68