Direnişin liderlerinden Kaymakam’a ziyaret

Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubeleri, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ı makamında ziyaret etti.

Direnişin liderlerinden Kaymakam’a ziyaret
 Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dedi.

Her iki sendikanın yapılanması ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Özkan, gündemdeki özelleştirme sürecindeki gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Girgin, yaklaşık 410 gündür özelleştirme karşıtı eylemde olduklarını hatırlatarak, özelleştirme sürecinde sona gelindiğini fakat buna rağmen asla vazgeçmeyeceklerini söyledi. Santral ve kömür işletmelerinin alıcı firmasıyla görüşmeyeceklerini belirten Girgin, mücadelelerinin özelleştirme kararı iptal olana kadar süreceğinin altını çizdi.

Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ise, özelleştirmeye tabi tutulan santral ve kömür ocaklarında yaşanan olayları örnek göstererek Yatağan’ın bu duruma gelmemesi için mücadele ettiklerini söyledi.

Kaymakam Özkan ise, ihale sürecinin yanı sıra hukuki sürecin de devam ettiğini belirterek bekleyip görmekten başka yapılabilecek bir şey olmadığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68