“Doğal Gaz Yatağan İçin Hayal Değil”

“Doğal Gaz Yatağan İçin Hayal Değil”

“Doğal Gaz Yatağan İçin Hayal Değil”

Muğla Milletvekili Ali Boğa'nın pazartesi günü gazetemize yaptığı ziyaretin ilk bölümünü dün sizlerle paylaşmıştık. Görüşmenin gelişen kısımlarında ise ilçemizin ve ilimizin önemli sorunları hakkında Milletvekili Ali Boğa'dan düşüncelerini aldık.

Bilindiği üzere Muğla için planlanan bir doğal gaz projesi var. Bu projeye ne zaman başlanacağı ve ilçelerin de bu hizmetten faydalanıp, faydalanamayacağına dair sorumuza Boğa; “Muğla'daki doğal gaz projemiz, BOTAÅž ihalesinde son safhada ve çok kısa bir zaman içerisinde Muğla Belediyesinin şehir içi planlamaları yapmasıyla beraber, projemizi hayata geçireceğiz. Doğal gazın Muğla'ya ulaşmasını sağlayan boru hatlarının bir takım kavşakları var. Bunlardan biri de Yatağan'da, eğer şehir içi planlamadan sorumlu olan belediye, bize bu konuda destek verip birlikte çalışırsak, Yatağan'ı da doğal gaza kavuşturabiliriz. Bu hayal değil” dedi.

“Üniversite Hastanesi İçin Çalışmalar Sürüyor”

Muğla Üniversitesi için planlanan üniversite hastanesinin çalışmaları hakkında da düşüncelerini sorduğumuz Boğa; “Muğla bölgesi, sağlık konusunda Türkiye'deki en kötü şartlara sahip bölgelerinden bir tanesi. İl merkezindeki devlet hastanesi yetersiz kalmakta ve hastalar, hastane içerisinde bir yerden bir yere gitmek için bir çok çaba harcamakta. Bu durumlar ikinci bir hastanenin kurulmasını gerektirmekte. Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi bu sene öğrenci alımına başlayacak. Bu öğrencilerin de pratik yapmaları için eğitim ve araştırma hastanesine ihtiyaç olacaktır. O yüzden Muğla Üniversitesi”nin hemen karşısında ayarlanan araziye Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yapım çalışmalarına bir an önce başlayacağız. TOKİ'nin yapacağı hastaneye Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret Borsasının destek verecek” dedi.

“Birlik Gerekiyor”

Muğla Milletvekili Ali Boğa ile yaptığımız sohbetin son bölümünde ise Türkiye'nin İsrail ile arasındaki gerginlik ve terör olayları hakkındaki düşüncelerini aldık.

Ramazan Ayı boyunca artan terör eylemlerinden sonra sınırda yapılan havadan ve karadan operasyonların gidişatı ve terörün tamamen bitirilmesi son olarak da İsrail ile aramızdaki gerginlikler hakkında düşüncelerini bizimle paylaşan Boğa; “Türkiye'deki bölücü eylemler ve İsrail ile aramızdaki gerginlik tamamen paraleldir. Birçok ülke bu bölgede güçlü bir Türkiye'yi istememektedir. Bunun aksine tamamen dışa bağımlı bir Türkiye istemektedir. O yüzden terör dış mihraklar tarafından desteklenip belimizi bükmeye çalışıyor. İsrail ise bölgedeki gücünü Türkiye'ye kaptırdı. Türkiye artık Ortadoğu'da ve İslam Dünyası'nda söz sahibi. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorlar doğal olarak. Fakat Türkiye olarak teröre ve İsrail'e karşı birlik olursak kimse bir şey yapamaz. her şeyin üstesinden geliriz. Türkiye'nin şuan iktidarıyla, muhalefetiyle, tüm halkıyla birlik olması lazım” dedi.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Ferit Topaloğlu ile yaptıkları sohbetten sonra teşekkürlerini sunup gazetemizden  ayrılan Boğa, ilçemizdeki diğer kamu ve kuruluşlarını ziyaret edip ilçemizden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68