Doğaltaş fuarındaki Yatağan firmalarını ziyaret ettiler

Alanında dünyanın en büyük 3 fuarından biri olan MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı gezen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Yardımcısı Tarcan Oğuz, fuarda yer alan Yatağan ve çevresindeki firmaları ziyaret ettiler.

Doğaltaş fuarındaki Yatağan firmalarını ziyaret ettiler
 Bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirilen MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Yatağan ve çevresindeki bir çok doğaltaş firması stant açtı. Fuara giden Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Yardımcısı Tarcan Oğuz, fuar ve firmalar hakkında bilgi alarak, fikir alışverişinde bulundular.

Fuarın ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Işık, Yatağan’da küçük ve büyük ölçekli 45 mermer fabrikasının faaliyet gösterdiğini belirterek, “

Mermer fabrikalarında işlenecek ham mermer de yine ilçemiz sınırlarında bulunan mermer ocaklarından karşılanmaktadır. İlçemizde blok ve işlenmiş olarak mermer üretilip yurt dışına ihracat yapılarak ülke ekonomisine artı değer katmaktadır. Mermercilik alanında yaklaşık 3 bin kişi çalışmakta olup, aile bütçelerine katkı sağlamaktadır. Mermer sektöründe ilçemizde çözüm bekleyen  sorunlar da var.  Mermercilerimizin bu sorunu biliyoruz, öncelikle mermer organize bölgesi, mermer atıkların değerlendirilmesi ve mermer atıklarının döküleceği alan belirlenmesi gibi sorunların çözümü için Muğla Büyükşehir Belediyemizle iş birlik içinde çalışmaktayız. Bu sorunlarla ilgili projeler hazırlanmaktadır. Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi olarak mermer sektörüne sahip çıkacağız. Mermer sektöründe yer alan firmalarımız, ilçemizin tanıtımında, sosyal etkinliklerimizde maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemiyorlar. Kendilerine şükran ve teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95