Doğaya Yürüyüş Başlıyor

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Doğaya Yürüyüş” etkinliği bugün saat 09:30’da Orman İşletme Müdürlüğü önünden Göktepe’ye hareket edilmesiyle başlayacak ve 8.6 kilometrelik yürüyüşe isteyen herkes katılabilecek.

Doğaya Yürüyüş Başlıyor
 Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün, ilçenin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla bu yıl ilkini düzenleyeceği doğaya yürüyüş etkinliği bugün saat 09:30’da başlangıç noktası olan Göktepe’ye hareket edilmesiyle başlayacak. 
Menteşe Çayı Şefliği’nin sorumluluk alanında düzenlenen yürüyüşün toplam 8.6 kilometrelik bir parkuru kapsayacağı belirtilirken,  etkinliğe katılmak isteyenler için toplu taşıma araçları temin edileceği gibi isteyenler kendi araçlarıyla da başlangıç noktasına gidebilecek. 
Başlangıç noktası olan Göktepe’de Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek tarafından yapılacak olan konuşmaların ardından saat 11:00’de başlayacak olan yürüyüş Karakaya, Sulu Dere, Gelinuçtu Sırtı, Sarıyer Deresi istikametinin takip edilmesinin ardından Tavşancıl Göleti’nde sona erecek. 
Yürüyüşle Yatağan’ın doğal güzelliklerinin keşfedilmesin amaçlandığını belirten Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek herkesi etkinliğe davet ederek;  “Geleneksel olarak düzenlemeyi planladığımız “Doğaya Yürüyoruz” etkinliklerinin ilkini bugün Menteşe Çayı şefliğimizin sorumluluk alanında bulunan 8.6 kilometrelik yürüyüş parkurunda düzenliyoruz. 
Parkur Göktepe’den başlayarak Tavşancıl Göleti’nde sona erecek ve katılımcılar Yatağan’ın sahip olduğu doğal güzellikleri yerinde görme imkanı bulacak. 
Daha önce de belirttiğimiz gibi Yatağan tarihi ve kültürel miraslarıyla olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan bir ilçe. Ancak önemli olan bu güzelliklere sahip çıkabilmek ve değerini bilmek” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER