Doğu Karadeniz’de Gezilmesi Gereken 6 Yer

Doğu Karadeniz’de Gezilmesi Gereken 6 Yer

Doğu Karadeniz’de Gezilmesi Gereken 6 Yer

Karadeniz gezileri her zaman ilgi çekici olmuştur.Karadeniz, sizi uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkarır. Karadeniz turuna çıktığınızda karşılaşacağınız manzaralara hayretle bakacak, doğanın tüm güzelliğini cömertçe sergilediği bu bölgeye hayran kalacaksınız. Karadeniz’de gezilip görülecek, imrenilecek o kadar çok yer var ki hemen www.ucakbileti.com üzerinden Trabzon ve Artvin ucuz uçak biletlerini dilediğiniz havayolundan seçme şansını bulabilirsiniz.

Uzungöl(Trabzon)

Uzungöl, sık ormanları ve doğal güzelliği ile hem yerli hem yabancı turistleri cezbeden turistik yerdir. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur.

Gölün etrafında kalabileceğiniz otel ve pansiyonların yanı sıra, meşhur Karadeniz yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar da mevcuttur.

Sümela Manastırı(Trabzon)

14. yüzyılda Türkmen akınlarına maruz kalan kentin, savunma amaçlı karakol görevi üstlenen manastırın statüsünde, Osmanlı fethinden sonra bir değişiklik olmamıştır. 

Yavuz Sultan Selim’in Trabzon’daki şehzadeliği sırasında buraya iki büyük şamdan hediye ettiği bilinmektedir.

Boztepe, Trabzon

Trabzon’un Çamlıca tepesi sayılan ve şehre tepeden bakan bir yerleşim yeridir. Ayrıca Boztepe’de bulunan çay bahçesinden deniz ve şehir manzarasını seyretmek ayrı bir keyif verir.

Ayder Yaylası (Rize)

Rize’nin güzelliği ile hayran bırakan ve turist akınına uğrayan yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na yazın ortasında bile gitseniz kar ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. 

Yayla havasını solumak ve meşhur Karadeniz yemeklerinden tatmak isterseniz Ayder Yaylası’na uğramalısınız.

Karaca Mağarası (Gümüşhane)

Karaca Mağarası, damlataşı şekillerinin en güzel ve en görkemli örneklerine sahiptir. Damlataşı oluşumları bakımından hem çok zengin hem de damlataşı oluşumlarının çeşitli renk ve şekillerini ihtiva eder.

Mağara içerisindeki damlataşı şekillerini şöyle sıralamak mümkündür: Sarkıtlar, dikitler, sütunlar, bayrak şekilleri, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri, traverten havuzları ve traverten basamakları.

Anzer Yaylası(Rize)

Doğası ve sağlığa yararlı meşhur AnzerBalı’nın üretildiği bölge olmasının yanı sıra çok sayıda endemik türde çiçeğe de ev sahipliği yapması, çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir. 1991 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmiş olup, 3 bin metreyi aşan doruklara ve 2 bin metreye kadar yükselen ormanlara sahiptir.

Gito Yaylası (Rize)

Son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Gito Yaylası, önemli bir turizm noktası olmaya aday. Yeryüzünün bulutlarla birleştiği Gito Yaylası'nda gördüğünüz manzaralar sizi farklı bir dünyaya taşıyacak ve etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.

Uçak biletininiz henüz almadıysanız planınızı yapmaya başlayıp Ucakbileti.com üzerinden Türkiye’nin birçok noktasına tüm havayollarından tek akranda ucuz uçak bileti sorgulaması yapabilir, THY, Atlasjet, Anadolujet, BoraJet, Pegasus gibi farklı havayolu firmalarının uçak bileti alternatiflerini karşılaştırabilirsiniz. Pegasus uçak bileti seçeneklerini görebilir fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95