Doğu Perinçek: “Yatağan verilirse namus bozulur”

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Yatağan Termik Santrali önündeki direniş çadırını ziyaret etti. Burada enerji ve maden işçilerinin yanı sıra partililere de seslenen Perinçek; “Yatağan, Türk-İş’in namusudur. Yatağan verilirse namus bozulur” dedi.

Doğu Perinçek: “Yatağan verilirse namus bozulur”
 Yatağan ilçesinde, Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirme karşıtı eylemlerinde 225. günlerine giren enerji ve maden işçilerini ziyaret eden İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, enerji ve maden işçilerine hitaben yaptığı konuşmada Yatağanlı işçilerin Mustafa Kemal’in aslanları olduğunu söyledi. Perinçek; “Mustafa Kemal ekonomisinin kurduğu Kamu İktisadi Teşekküllerini, en ön siperde sizler savunuyorsunuz. Sizi yürekten kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Siz vatanımızı ve cumhuriyetimizi savunuyorsunuz. Bütün Türk milleti olarak sizlere çok şey borçluyuz. Siz bugün vatan bekçilerisiniz, cumhuriyet bekçilerisiniz. Türkiye’nin geleceğini bu vatanın, bu insanların,  yağmadan, sömürüden kurtulmasını ön siperde sizler gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

Önyeterlilik ve son teklif verme süresi 30 Nisan’da sonra erecek olan YEAŞ ve GELİ’de çalışan işçilerin kurduğu direniş çadırı önünde enerji ve maden işçilerinin yanı sıra İşçi Partililere de seslenen Perinçek, İşçi Partisi’nin 1 Mayıs’ta Yatağan’da olacağını söyledi. İşçi sınıfı olarak 1 Mayıs’ta tüm meydanlardan Yatağan’a selam göndereceklerini söyleyen Perinçek, şöyle konuştu:

“Sizlerin emeği ve alın teri olan bu kurumları düşmana çiğnetmeyeceğiz. Bu kaleleri vermeyeceğiz. Yatağan kalesi, Yeniköy kalesi ve Kemerköy kalesi Çanakkale’dir. Çanakkale geçilmez, Yatağan geçilmez, Yeniköy geçilmez, Kemerköy geçilmez. Yatağan, Türk-İş’in namusudur. Yatağan verilirse namus bozulur. Bu vatan mücadelesinde bütün Türkiye halkı, İşçi Partisi, bu milletin alın terini savunan bütün örgütler, bu ülkenin bağımsızlığına savunan herkes sizlerle birliktedir. Bunu çok iyi bilin ve bu mücadeleden, sizin bu azminiz, bu kararlılığınız, bu çalışkanlığınız ve çetin mücadele geleneğiniz sayesinde zaferle çıkacağız. Ben de geleceğim ve zaferimizi davullarla, zurnalarla hep birlikte kutlayacağız. Zafer gününe kadar İşçi Partisi, Yatağan işçisinin emrindedir. Hangi musibet buraya gelirse gelsin, bize haber vereceksiniz, biz de geleceğiz ve her türlü belayı birlikte göğüsleyeceğiz. Bu cumhuriyet kalesini vermeyeceğiz.”

Direniş çadırının ardından Çamlık Restaurant’ta partililerle bir araya gelen ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ve MHP ile ortak hareket edeceklerini söyleyen Perinçek, “Çankaya, tekrar Atatürk'ün Çankaya'sı olacak. Bunun için biz bir aday göstermeyi doğru bulmuyoruz. Cumhuriyetin bütün kuvvetlerini, yurtseverleri Çankaya'ya, Atatürk'ün koltuğuna yakışan bir Cumhurbaşkanı seçmek için beraberliğe çağırıyoruz. Bizim, İşçi Partisi olarak, CHP, MHP ve diğer cumhuriyet kuvvetleri ve vatansever güçlerle birlikte bir aday göstermemiz gerekiyor" dedi.

 

 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
a a
a a - 7 yıl Önce

Bu adam da ne kadar çok abartmis. Bu eylemleri yapan herkes çıkar için yapıyor. orada eylem yapan işçilerin 10 tanesi işten çıkarılsin bakalım o 10 kişi eylemleri katılır mi artık. Çıkarcılık için olan birşeyi atatürkü cumhuriyeti türk hakkini dahil etmeyelim lütfen ben termik santralinde çalisanlari biliyorum iki kişi yapacağı işi beş kişi yapıyor akşama yatıyorlar benim Kardeşim de orada çalışıyor ama yine de özelleşmesinden yanayim küçücük termik santralını bu kadar çok büyütmeyelim.

SIRADAKİ HABER

banner68