DOMUZ SÜREK AVLARI YAPILDI

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve ilgili kurumların işbirliği ile Yatağan’ın mahallelerinde 3-15 Şubat tarihleri arasında domuz sürek avları yapıldı. Yapılan domuz sürek avlarında toplamda 57 domuz avlandı.

DOMUZ SÜREK AVLARI YAPILDI
 Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Av Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Yatağan’ın mahallelerinde domuz sürek avları yapıldı. Domuz sürek avlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı, bazı bölgelerde de olumsuz hava koşulları nedeni ile sürek avlarının yapılamadığı öğrenildi. Yapılan domuz sürek avları ile 7 Haziran 2015 seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Milletvekili aday adayı olan Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp’te siyasete ara verdi.

Ali Akalp’in başkanlığını yaptığı Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Spor Kulübü Derneği ve ilgili kurumların işbirliği ile yapılan domuz sürek avında Alaşar-Deştin’de 4 adet, Bozüyük, Kapubağ ve Bağyaka’da 5, Bahçeyaka, Gökpınar’da 3, Zeytinköy, Gökgedik, Kırıkköy, Turgutlar’da 8 adet, Elmacık, Mesken, Kadıköy’de 7 adet, Yeniköy-Yeşilbağcılar’da 12 adet ve Turgut Mahallesi’nde 15 domuz avlandı.

Geçtiğimiz 3 yıl domuz sürek avı yapılmadığı için çiftçilerin ciddi sorunlar yaşadığını belirten Akalp; “Av yapılan mahallelerden toplamda 57 adet domuz avlanmıştır. Bu yıl çiftçimiz biraz nefes alacaktır. Çünkü 3 yıldır domuz sürekli avları yapılamamıştı. 15 Şubat 2015 itibariyle bütün av sezonu birçok tür için sona erdi. Sadece 22’sine kadar kaz, ördek türleri için devam edecek 22’sinde tamamen bitmiş olacak. Av hayvanları üreme dönemine gireceğinden herkesin kurallara uymaları avı doğayı korumalıyız. Başkanı bulunduğum derneğin öncülüğünde gerçekleştirilen sürek avları nedeniyle siyasete kısa bir süre için ara verdim. Sürek avları öncesinde fırsat buldukça siyasi çalışma ve parti yemeklerine katılmaya çalıştım.

Önümüzdeki ay üzerinde genişletilmiş delegelerle yapılacak eğilim yoklaması için çalışmalara devam ediyoruz. Bu konuda herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68