Domuz, üveyik ve bıldırcın av sezonu başlıyor

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2020-2021 av sezonunun 22 Ağustos Cumartesi günü başlayacağını bildirdi.

Domuz, üveyik ve bıldırcın av sezonu başlıyor

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2020-2021 av sezonunun 22 Ağustos Cumartesi günü domuz, üveyik ve bıldırcın avı ile başlayacağını söyledi. Akalp, av sezonunu 7 Mart 2021 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Avcılara sezon açılış müjdesini veren Akalp, avcılara önemli uyarılarda da bulundu.

Akalp tarafından yapılan açıklamada, “Derneğimize kayıtlı avcıların bu tarihe kadar belgelerini derneğimize vererek belgelerinin vizelerini yaptırmaları ve avcılık pullarını almaları gerekiyor” dedi.

Kaçak avcılık yapmanın yasak ve ağır cezai işlemlerinin olduğunu belirten Akalp, belgesiz avcılık yapanların uyarılması gerektiğini ve bu kişilerin jandarmaya, Muğla Milli Parklar ve Av Korumaya veya kendisine bilgi verilmesini istedi.

Ali Akalp ayrıca talep olursa, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte iş birliği yapılarak 8 gün süreli toplamda 32 saatlik avcılık kursunun açılacağını söyledi.

Akalp, “Avcılık belgesi almak isteyenler 1 adet dosya, 4 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi, Nüfus müdürlüğünden alınacak ikametgâh ve kurs katılım ücreti ile birlikte Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler” ifadelerinde bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68