18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Domuz, üveyik ve bıldırcın av sezonu başlıyor

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2017-2018 av sezonunun açılacağı tarihi açıkladı.

18 Ağustos 2017 Cuma 11:27
Bu haber 689 kez okundu
Domuz, üveyik ve bıldırcın av sezonu başlıyor

 Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2017-2018 av sezonunun, 19 Ağustos Cumartesi günü, bıldırcın, üveyik ve domuz avı ile açılacağını söyledi.

Konuyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulunan Akalp, “bu sezonda AVBİS’den kota alınarak  Yatağan’da ‘Yatağan Avlağı’, ‘Bağyaka Avlağı’ ve ‘Menteşe Avlağı’ adı altında 3 avlakta  ilçemizin ve Türkiye’nin her yerinde haftada 3 gün olarak düzenlemiştir. Çarşamba, Cumartesi, Pazar günleri ve dini, milli bayram günlerinde önceden kota almak şartıyla av yapılabilecektir” diye konuştu.

Kurallara uyan avcının sorunsuz bir av sezonu geçireceğini ve av sezonunun 19 Ağustos 2017 günü başlayıp 14 Ocak 2018 yılında sona ereceğini belirten Akalp, “Kota almadan avlanan avcı, belgeli avcı bile olsa kendisi hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Avcılarımızın buna hassasiyetle uymaları menfaatlerine olacaktır. Keklik ve tavşan avı 14 Ekim 2017 tarihinde açılacaktır. Bu tarihe kadar avlanılması yasaktır. Günlük üveyik kişi başı 5 adet, bıldırcın 10 adet kota olarak belirtilmiştir. Ayrıca talep geldiği takdirde avcılık kursu açılacaktır. Derneğimize kurs taleplerini bildiren kişilere yardımcı olacağız. Avcılarımızdan belgelerini hazırlayanların bir an önce belgelerini derneğimiz aracılığı ile onaylatmaları gerekmektedir. Bu sezonda herkese kazasız belasız bir av dilerim ” dedi.

 

Berna KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV