DP Genel Başkanı Uysal, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

DP Genel Başkanı Uysal, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti
 Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Muğla’da, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretini ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Uysal, ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunarak, genel seçimleri ve ülke gündemini değerlendirdi.

PKK terör örgütünü, Meclis’teki milletvekilleri ve bölgedeki belediye başkanlarıyla kendi siyasetlerini kamunun kaynaklarıyla finanse eden bir terör örgütü olarak yorumlayan Uysal, “Son iki-üç aylık, terör örgütünün yeniden silahlanarak, vatandaşlarımızı, askerlerimizi ve polislerimizi şehit vermeye başladığı günden itibaren, belediye araçları ile çalışanlarının, dağdaki teröristlere ikmal yaptığı sırada emniyet güçlerimiz tarafından yakalandığını hepimizi izledik.  Böyle bir zeminde Türkiye’nin yeniden, kendisine yeniden bir rol tarifi yaparak, anaların tabutlara değil, evlatlarına sarılması sağlanmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Uysal, DP olarak, temel hak ve hüviyetleri korumak adına büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“DP olarak, Anadolu’nun her yerine gittiğimde açık yüreklilikle ifade ediyorum. Bu Kır At’ın manası, her coğrafyada bir izdüşümü fazlasıyla vardır. Ama Muğla’da Kır At’ın manasının farklı olduğunu ifade ettim. Dava arkadaşlarımız da bilirler. Bu ülkenin bacasız sanayisi diyebileceğimiz turizmin altyapısının oluşturulması noktasında, üniversitesiyle, havaalanları ve limanlarıyla, pek çok noktada izimizin olduğunu biliyoruz. Ama bugün bu altyapıyı kurmuş parti olarak, Türkiye’nin yeni bir evreye geçebilmesi adına mesuliyetimizin de farkındayız. Hep beraber bu mesuliyetimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ise, Türk siyasi tarihinin en köklü partilerinden birisi olan DP’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nde ağırlamanın memnuniyeti içerisinde olduklarını söyledi.

Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine işaret eden Akbulut, ülkede hala fikir özgürlüklerinin tartışılır olmasının özellikle gazetecileri olumsuz etkilediğini belirterek, “DP’nin, çok partili sistemde, Meclis’te yer alması gerektiğini savunanlardanım. Bunun için mücadelenizi önemsiyorum. Sizlerin de desteğiyle yerel basın ve ülke basınının daha özgür bir anlayışla yaşaması ve yaşatılması konusundaki görüşleriniz ve çalışmaların bizler için önemlidir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68