DP Yatağan’da 2. Rayif Baş dönemi

Demokrat Parti Yatağan Başkanlığı 12. Olağan Kongresi’ne tek listeyle giden mevcut İlçe Başkanı Rayif Baş, güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi.

DP Yatağan’da 2. Rayif Baş dönemi
HABERİN GALERİSİ
Demokrat Parti

Demokrat Parti

 Demokrat Parti (DP) Yatağan Başkanlığı 12 Olağan Kongresi, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Doğruyol Partisi Muğla eski Milletvekili İrfettin Akar’ın yaptığı kongreye, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, DP İl Başkanı İsmet Köse, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan eski Milletvekili İrfettin Akar, bugüne oranla milletvekilliği yaptığı dönemlerde siyasetin daha zor olduğunu savundu.

Akar, “DP ülkemize çok önemli hizmetler sunmuştur. İnandığımız yolda devam ediyoruz. Ben bir köylü çocuğu olarak partimde her türlü görev aldım. Muğla’da siyaset yapmak çok zordur çünkü Muğla düz bir alan değil dağlık taşlıktır, çok emek ister. Ama inandığı yolda devam eden gemiyi terk etmeyen sizlere Yatağan İlçe teşkilatına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl eski Başkanı Enver Kansu, daha önceleri, vatandaşların oy verirken oy verecekleri kişilerin yaptıkları hizmetlere baktığını kaydederek, “Bugün Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın dediği gibi ‘eskiden olduğu gibi iş adamları ve basın, hükümet kurup, yıkamayacak’, maalesef biz bunları yaşadık. Aydın Doğan grubu bizi yok etti.” dedi.

DP İl Başkanı İsmet Köse, partilerinin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Köse, partisinin bir gün mutlaka ciddi bir atılım yapacağına inandığını kaydederek, kongreye katılan herkese teşekkür etti.

Partisinin Yatağan eski belediye başkan adayı Mehmet Topaloğlu, ise kongrenin hayırlı olmasını dileyerek, yeni yönetime başarılar diledi.

Faaliyet ve çalışma raporlarının okunup aklanmasından sonra yapılan seçimde, 10 asil 10 yedek yönetim, 7 asil 7 yedek disiplin kurulu, 19 İl delegesi ve 19 yedek il delegesi seçildi.

Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu:

İsmet Lülecioğlu, Kader Karayiğit, Oğuzhan Cinaz, Ali Osman Yaran, Yaşar Köse, Mustafa Erdoğan, Şükrü Çoban, Yaşar Özdemir, Olcay Kaya, Zeynel Şener.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95