Dünya Engelliler Günü’nü pasta keserek kutladılar

Yatağan Belediyesi ve engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, Yatağan’da yaşayan engelliler için “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinliği düzenlendi.

Dünya Engelliler Günü’nü pasta keserek kutladılar
 Yatağan ilçesinde yaşayan engellilerin daha fazla sosyalleşebilmeleri için engellilere yönelik etkinliklerini artıran Yatağan Belediyesi, Muğla’da engelliler için birçok etkinliğe imza atan engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova’yla birlikte, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenledi.

Özel Egemen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova, ilçedeki engelliler ve aileleri katıldı.

Palyaço gösterilerinin yanı sıra çeşitli oyunların oynandığı ve gösterilerin sunulduğu etkinlikte, engelliler günlerini doyasıya kutladı.

Yatağan Belediye Başkan Vekili Oğuz, engellilerin toplumun önemli bir parçası olduğunu ve onların dışlanmaması gerektiğini söyledi. Engellilerin özel insanlar olduğunu belirten Işık, “Yatağan Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın huzur ve mutlu şekilde yaşayabilecekleri ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra çeşitli etkinlikler düzenleyerek onların daha fazla sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Onları sadece yılın belirli günlerinde değil, her gün hatırlayarak, engelliler için hizmetlerimizi artıracağız” diye konuştu.

Engelli gönüllüsü Miyase Hakalan Karlıova ise, Muğla’nın her yerinde engelliler için etkinlikler düzenlediklerini kaydederek, “Bugün onlar için Bodrum’da oyuncaklar getirdik. Oyunlar oynadık. Hepsi de çok eğlenceli anlar yaşadı ve mutlulukları yüzlerine yansıyordu” dedi.

Öte yandan, etkinliğin ardından Yatağan Belediyesi tarafından alınan 4 tekerlekli sandalye, merkeze hediye edildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER