Dünya Ormancılık Günü’nü, fidan dikerek kutladılar

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” etkinlikleri kapsamında, Kül Barajı mevkisindeki ağaçlandırma sahasına bin fıstık çamı ve kara servi fidanı dikildi.

Dünya Ormancılık Günü’nü, fidan dikerek kutladılar
 Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi Kül Barajı mevkisinde, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikim töreni düzenlendi. “21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende, ağaçlandırma sahasına bin fıstık çamı ve kara servi fidanı dikildi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Orman İşletme Müdür Vekili Yunus Aydın, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Orman İşletme Müdürlüğü Bağyaka İşletme Şefi Bekir Kulaksız, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 27’sinin, Yatağan’ın ise yüzde 63’ünün ormanlarla kaplı olduğunu söyledi.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarla fidan dikimi ve dağıtımı töreni düzenlediklerini aktaran Kulaksız, son iki yılda Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü olarak 525 bin kızılçam, fıstık çamı, ceviz, badem ve dut fidanı diktiklerini, 50 bin ise fıstık çamı, kara servi, badem ve lavanta fidanı dağıttıklarını kaydetti.

Daha sonra, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve beraberindekiler ile öğrenciler, Kül Göleti ağaçlandırma sahasına fidan dikti.

Öte yandan, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından törene katılanlara tişört, şapka, tohumlu kalem ve fidan dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95