Dünya Sanat Günü coşkuyla kutlandı

Teknoloji ve Kültür Okullarında “15 Nisan Dünya Sanat Günü” pandemi şartlarına uygun bir şekilde eğlenceli etkinliklerle dolu dolu kutlandı.

Dünya Sanat Günü coşkuyla kutlandı

Tek Koleji Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Uğur Göktaş’ın koordinesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleşen, İlkokul Öğretmeni Fuat Demirtaş’ın da katkıda bulunduğu Dünya Sanat Günü kutlamalarına; Genel Müdür Celalettin Demirel, Genel Müdür Yardımcısı Kamil Bencik, Ortaokul Müdürü Şevkiye Ünlüsoy Korkut, okulda bulunan öğretmenler, yüz yüze eğitime devam etmekte olan, okul öncesi öğrencileri ve Liselere Geçiş Sınav grubu 8. Sınıf öğrencileri katıldı.

Müzik Öğretmenleri Tuğçe Kocabıyık’ın kemanı ve sesiyle, Hakan Oral’ın da piyanosuyla eşlik ettiği, şenliğin başından sonuna kadar herkesi mest eden müzik şöleni de büyük beğeni ve alkış aldı.

Dünya Sanat Günü’nde gerçekleşen Resim Şenliğinde; Akrilik Boya, Sulu Boya, Kök Boyaları ile çeşitli baskı ve doku çalışmalarının yanı sıra Ebru Sanatı, Taş Boyama Sanatı gibi farklı plastik sanat dallarını da deneyimleyen, uygulayan öğrenciler adeta renklerle oynayarak,  pandeminin negatif psikolojisinden ve sınav stresinden kurtulma şansı yakalamış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Celalettin Demirel: “Teknoloji ve Kültür Okulları olarak, okul öncesinden ilkokula, ortaokula ve liseye kadar tüm kademelerimizde öğrencilerimizin akademik hedeflerini gerçekleştirme yolunda onları,  gelişimlerinde çok önemli bir yeri olan spor ve sanatla destekliyoruz. Dünya Sanat Günü Resim Şenlikleri pandemi dönemine kadar her yıl okulumuzda geleneksel olarak kutlanmaktaydı. Gönül isterdi ki bu yıl da tüm öğrencilerimizle birlikte olabilsin ama malumunuz… Hali hazırda devam eden görsel sanatlar derslerimizle birlikte, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında; Uğur Hocamızla ilk dönem velilerimizin de katıldığı online,  şimdi ise yüz yüze böyle bir etkinliği “15 Nisan Dünya Sanat Günü”nde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Umarım yıl sonu resim sergilerimizde yüz yüze buluşabiliriz. Bu vesileyle şahsım ve kurumumuz adına herkesin sanat gününü kutluyorum” dedi.

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68