Dünyaca Ünlü Kurra’ya Yatağanlı Hafız Eşlik Etti

Kavaklıdere’ye bağlı Menteşe Beldesi Yerküpe mesire alanında 8 Haziran Cumartesi günü düzenlenen ‘Kur’an Ziyafeti’ne katılan dünyaca ünlü hafız Kurra Abdurrahman Sadien’e Yatağan’da görev yapan Hafız Süleyman Bayram eşlik etti.

Dünyaca Ünlü Kurra’ya Yatağanlı Hafız Eşlik Etti
 Kavaklıdere’ye bağlı Menteşe Beldesi’ndeki Yerküpe mesire alanında geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Kuran Ziyafeti’ yaklaşık 2000 kişiyi bir araya getirdi. 
Dünyaca ünlü hafız Kurra Abdurrahman Sadien’in de katıldığı etkinlikte, Yatağan Merkez Aşağı Cami Din Görevlisi Süleyman Bayram’da hafızlar arasındaki yerini alırken, etkinliğe katılanlar arasında bulunan Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz, duyduğu mutluluğu dile getirdi. 
Süleyman Bayram’ı tebrik eden Sahabettin Yılmaz; “Komşu ilçemiz Kavaklıdere Menteşe beldesi Yerküpe Güreş alanında 300 yıllık çınar ağaçlarının altında 8 Haziran Cumartesi günü düzenlenen Kur’an ziyafetinde Dünyaca ünlü Güney Afrikalı Hafız Kurra Abdurrahman SADİEN ve ülkemizin seçkin hafızlarıyla beraber ilçemizin Merkez Aşağı camii Din Görevlisi Hafız Süleyman BAYRAM da Kur’an  okumuştur.  Programa Muğla ve ilçelerinin yanı sıra çevre illerden gelen 2000’i aşkın vatandaş bu manevi ziyafete katıldı.
Faaliyette Kur’an ziyafetinin yanı sıra kaside ve ilahiler de okundu. Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sadien, Türklerin Kur’an-ı Kerim dinlemeyi ve okumayı çok sevdiklerini ifade etti. Sadien ve diğer okuyucular Kur’an okurken bir çok vatandaşın kayıt yaptığı ve gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü” ifadelerini kullanırken,  Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş; “Kur’an ziyafetine vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi bizleri mutlu etti. Dünyaca ünlü Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien’in yanı sıra Türkiye’den de önemli Kur’an okuyucuları Kuran Ziyafeti’nde bir araya geldi. Kur’anla dinlenip, Kur’anla hayat bulduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68