“Dur” ihtarına uymadı, balkondan polislere: “Hadi gelin de ceza yazın” dedi, 5 bin lira ceza yedi!

Muğla’da, 'dur' ihtarına uymayarak kaçan ve saklandığı evinin balkonundan polislere, "hadi gelin de ceza yazın" diye bağıran sürücüye 5 bin 32 lira ceza kesildi.

“Dur” ihtarına uymadı, balkondan polislere: “Hadi gelin de ceza yazın” dedi, 5 bin lira ceza yedi!

Menteşe ilçesinde, 'dur' ihtarına uymayarak kaçan ve saklandığı evinin balkonundan polislere, "hadi gelin de ceza yazın" diye bağıran sürücüye 5 bin 32 lira ceza kesildi.

Abdi İpekçi Caddesi Akyol Pazaryeri yakınlarında motosiklet kazası ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Trafik ekiplerinin olay yerinde inceleme yaptığı sırada, 48 NH 116 plakalı aracıyla caddede seyreden D.D. (33) isimli sürücü, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçtı ve aracını yakınlardaki evinin önüne park ederek içeri girdi.

Adresi tespit edilen sürücü, ekiplerin aşağıya inmesi için yaptığı daveti reddetti ve evinin balkonundan trafik polislerine, "hadi gelin de ceza yazın" diyerek bağırdı.

Olay yerine takviye ekip sevk edilmesine rağmen, şahıs kapıyı açmamakta direndi.

Bunun üzerine, ekipler şahsa, alkol metreyi üflemeyi reddetmekten 3 bin 516 lira, polise mukavemet bin 228 lira ve 'dur' ihtarına uymamaktan 288 lira olmak üzere toplam 5 bin 32 lira ceza kesti.

Ekiplere direnen kişinin otomobili de çekici vasıtasıyla otoparka çekildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68