Durdurma Kararı İl Müdürlüğü’nden Çıkmış

Temel atma töreninde meydana gelen “davet krizi” nedeniyle Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu’nun arasını açan 112 Acil Servis İstasyonu’nda çalışmaların durdurulması; “Yatağan Belediyesi inşaatı durdurttu” iddialarını da beraberinde getirirken, söz konusu iddiaların asılsız olduğu ve bina üzerindeki çalışmaların İl Sağlık Müdürlüğü’nün il genelinde aldığı karar nedeniyle durdurulduğu öğrenildi.

Durdurma Kararı İl Müdürlüğü’nden Çıkmış
Yatağan-Milas Karayolu Çamlık mevkiinde yapımına başlanan 112 Acil Servis İstasyonu, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile Yatağan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu arasında yaşanan davet krizinin ardından başka bir polemiğe konu oldu. 
112 Acil Servis İstasyonu’nda başlayan çalışmaların bir süre önce durdurulması; “Temel atma törenine çağırılmayan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Meclisi’nden aldığı kararla çalışmaları durdurttu” gibi söylentilere neden olurken, konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu söylentilerin asılsız olduğunu belirtti. 
Çalışmaların kısa süre sonra yeniden başlayacağını belirten Dr. Tosunoğlu; “Muğla ve çevresinde pek çok acil servis istasyonunun yapımı devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından alınan kararla, yapımı devam eden istasyonlardan bitme aşamasına gelenlere öncelik verilmesi ve önce o çalışmaların tamamlanması gündeme getirildi. Karar doğrultusunda bitme aşamasına gelen istasyonlar üzerindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından Yatağan 112 Acil Servis İstasyonu bitirilecek” dedi. 
Bilindiği üzere; bir süre önce Yatağan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla Yatağan merkez ve Turgut’a iki 112 Acil Servis İstasyonu’nun inşa edileceği bildirilmiş, 
yapılan açıklamaların ardından düzenlenen kurban kesme törenine pek çok AK Partili yöneticinin katılmasına rağmen, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın çağırılmaması gerginliklerin yaşanmasına neden olmuştu. 
112 Acil Servis İstasyonu yerinin Yatağan Belediyesi tarafından verildiğini belirten Başkan Işık olayın ardından yaptığı açıklamalarla tepkisini dile getirmiş ve Dr. Talat Tosunoğlu’nu AK Parti yandaşı olmakla suçlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56