banner80

Düşler Bahçesi’nden Kütüphane Gezisi

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden Özel Düşler Bahçesi Kreşi’nde okuyan minikler kitap sevgisi aşılandı.

Düşler Bahçesi’nden Kütüphane Gezisi
 Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Düşler Bahçesi Kreşi Kurucu Müdürü Ferda Balcı Kavak, kreş öğretmenleri Adile Zeybek ve Öznur Işık ile birlikte Yatağan Belediyesi Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden kreş öğrencilerine kütüphanenin önemi anlatıldı.

Özel Düşler Bahçesi’nden gelen grubu karşılayan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık da öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Ziyaretin amacı hakkında bilgiler veren Özel Düşler Bahçesi Kreşi Kurucu Müdürü Ferda Balcı Kavak, “Kütüphaneler Haftası’nda, öğrencilerimize kitabın önemi ve kütüphanede uyulması gereken kuralları uygulamalı öğretmek için bu geziyi düzenledik. Gezimizin gayet başarılı geçtiğini düşünüyor, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphanelerin büyük önem arz ettiğine vurgu yapan Başkan Işık; “İnternetin büyük bir kolaylık olduğunu kabul etmek lazım ancak bu kolaylık hazır bilgilerle, araştırma isteğini köreltiyor. Buna rağmen Yatağan Belediye Kütüphanesi’nden aktif olarak faydalanan 1400’ün üzerinde kayıtlı üyemiz var. 9000’in üzerinde kitap sayısıyla bir hazine niteliği taşıyan kütüphanemizde 3 personel görev yapıyor. Bütün halkımız istediği zaman kütüphanemizden faydalanabilir ve öğrencilerimiz ödevlerini burada yapabilir. Ayrıca bu konuda okullarla işbirliği yaparak okullarımızın ihtiyaçlarını da gidermekteyiz. Kapımız herkese açık. Öğrencilerimiz ve okullarımız şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü ihtiyaçlarında kapımızı çalabilirler. Çünkü geleceğimize yön verecek olan öğrencilerimizin gereken eğitimi almaları şart. Bu vesileyle bütün kitap sevdalılarının Kütüphaneler Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68