21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Duyarlı esnaftan örnek davranış

Yatağan ilçesindeki bir pastanenin işletmecisi, verginin önemine dikkat çekmek için müşterilerine “fiş alınız” uyarısı yapıyor.

02 Mart 2018 Cuma 08:54
Bu haber 597 kez okundu
Duyarlı esnaftan örnek davranış

Yatağan ilçesindeki Özcan Özlem Unlu Sütlü’nün işletmecisi Özcan Çamur, işletmesine gelen müşterilerinin fiş alması için farklı yollar deniyor.

Verginin önemine dikkat çekmek için müşterilerine fiş almaları uyarılarında bulunan Çamur, bu kez de kasaya yazdırdığı “İnancınız için, vatanımız için, bayrağımız için lütfen fiş alınız” yazısıyla müşterilerine fiş alma bilincini getirmeyi hedefliyor.

Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan verginin belirlenmesinde fişin çok önemli olduğunu kaydeden Çamur, “Ülkemiz ayakta dimdik duruyorsa bu verdiğimiz vergiler sayesinde oluyor. Eskiden vatandaşlar vergi iadelerini alabilmek için fişlerini mutlaka istiyordu. Fakat artık vergi iadesi uygulaması değişince, vatandaşlarımız fiş almıyor. Eğer ekonomimizden kayıtdışılığı silersek, bu ülke çok daha iyi yerlere gelecektir ve vergi de tabana yayılacak. Bu sorumluluk duygusunun herkeste olmasını istiyorum. Herkes sorumluluğunu yerine getirirse adaletli vergi uygulaması başlar” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV