Düzensiz göçle ilgili bilimsel çalışmalar başladı

Muğla Valisi Amir Çiçek’in talebi üzerine başlatılan düzensiz göçle ilgili bilimsel verilere dayalı çalışma kapsamında, değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Düzensiz göçle ilgili bilimsel çalışmalar başladı
 Muğla Valisi Amir Çiçek’in talebi ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu, Öğr. Gör. Cumhur Sevinç ve Araş. Gör. Ahmet Tunç Buyruklar’dan oluşan bir heyet, düzensiz göçle ilgili bilimsel verilere dayalı çalışma yapmaya başladı.

Yapılan ön çalışmanın değerlendirildiği toplantı, Vali Çiçek’in başkanlığında Valilik 75. Yıl Toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcıları Ahmet Ertürk ve Kamil Köten, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Marmaris Sahil Güvenlik Komutanı Albay Mete Çağlar, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Göç İdaresi İl Müdürü Recep Batu katıldı.

Düzensiz göçle mücadele etme konusunda genel olarak emniyet tedbirlerinin alındığını dile getiren Vali Çiçek, bu sorunun sosyolojik, psikolojik olarak çok yönlü ele alınması gerektiğini aktardı.

Önleyici kolluk faaliyetleri ile düzensiz göçün önüne geçilmeye çalışıldığını ve bu konuda ciddi bir mesai harcandığına vurgu yapan Vali Çiçek, “Yasadışı yollardan ülkemizden gitmeye çalışan göçmenlerle ilgili hazırlanan bilimsel çalışmaların ilimizdeki düzensiz göç sorununa ışık olacağına inanıyorum. O nedenle bu konuyla ilgili sürdürülebilir, objektif, etkili ve somut çözümlere ihtiyacımız var. Bir projeye dayalı hem ülkemizin hem dünyanın dikkatini çekecek farkındalık yaratmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından heyet karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95