DYP ve DSP’den Maden-İş’e Ziyaret

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Salih Önel ve Demokratik Sol Parti Milas Belediye Başkan Adayı Murat Altıparmak Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’ni ziyaret etti.

DYP ve DSP’den Maden-İş’e Ziyaret
 Ziyaretler esnasında konuşan Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Salih Önel, “Termik santralimizin ve kömür ocaklarının satılmasına karşıyız. Katma değeri yüksek, altın yumurtlayan bu kurumları devlet elinden çıkmasına ve özelleştirilmesine partimiz ve şahsım olarak karşıyız.  Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy enerji ve maden işçilerinin yanındayız ve her zaman da yanında olmaya devam edeceğiz. Ayrıca Yatağan ve Milas’ın tüm evlerinin termik santralden çıkan atık su ile ısıtmayı taahhüt ediyoruz. Fethiye’den başlayıp Kıyıkışlaçık’a kadar olan tüm sahil şeridini imar revizyonu yapıp Muğla’nın turizmden daha çok pay almasını sağlayacağız” dedi. 

Demokratik Sol Parti Milas Belediye Başkan Adayı Murat Altıparmak da, yaptığı konuşmada; “Santrallerimizin ve kömür ocaklarımızın özelleştirmesine karşıyız. Rahmetli Başkanımız Bülent Ecevit’in kazanımlarını, AKP hükümeti yandaşlarına peşkeş çekmeyi bıraksın vatan millet için bir şeyler yapsın. Bu kurumlar Yatağan’da örneği bulunan Yem Sanayi ve Süt Sanayi’ye benzemesin. Bu haklı davalarında enerji ve maden işçilerinin yanında olduğumuzu, emirlerinde olduğumuzu bildiriyoruz” dedi.

Türkiye Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik de, Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Salih Önel’e ve Demokratik Sol Parti Milas Belediye Başkan Adayı Murat Altıparmak’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti, desteklerini önemsediğini belirtti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER