Eczacılar Odası ve Kavaklıdere CHP’den direnişe destek

Yatağan Termik Santrali önünde enerji ve maden işçileri tarafından özelleştirme karşıtı eylemler çerçevesinde kurulan Direniş Çadırı’na esnafından, kamyoncusuna, siyasilerden, dernek ve odalara kadar birçok kesimden destek gelmeye devam ediyor.

Eczacılar Odası ve Kavaklıdere CHP’den direnişe destek
 Dün öğlen saatlerinde Termik Santral önünde kurulan direniş çadırını ziyaret eden Muğla Eczacılar Odası Başkanı ve Yatağan Temsilciği enerji ve maden işçileri ile bir süre sohbet ederek desteklerini açıkladılar. Muğla Eczacılar Odası Başkanı İbrahim Ertürk, Genel sekreter Kadir Serkan Tekin ve Yatağan Temsilcisi Sabahat Totoş ile bir gurup eczacı enerji ve maden emekçilerinin haklı mücadelelerinde sonuna kadar destek olacaklarını belirterek açıklamada bulundular.  Ertürk burada yaptığı açıklamada, “Maalesef karşımızda bizleri ve emekçi arkadaşlarımızı anlamak istemeyen bir iktidar var. Devletin kâr eden kurumlarını kendi yandaşlarına peşkeş çekerek buradaki emekçilerin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar. Bizde meslek odası olarak bu mücadelede arkadaşlarımızın yanındayız. Hak hukuk tanınmayan bir süreçte bu direnişi sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan aynı saatlerde direniş çadırını ziyaret eden Kavaklıdere CHP İlçe Başkanı Mehmet Gülhan ve Kavaklıdere CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemiksiz de işçilerle bir süre sohbet ederek eylemlerinde ve mücadelelerinde destek sözü verdier.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2013, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68