EDA'NIN CENAZESİNDE GÖZYAÅžI SEL OLDU

EDA'NIN CENAZESİNDE GÖZYAÅžI SEL OLDU

EDA'NIN CENAZESİNDE GÖZYAÅžI SEL OLDU

Bozarmut Beldesi'nde yolun karşısına geçmek isterken bir kamyonun çarptığı, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki genç kız Eda Yassıalan kurtarılamadı. Eda'nın cenazesinde gözyaşı sel oldu, ailesi ve yakınları ise sinir krizi geçirdiler.

Kaza, geçtiğimiz Cumartesi akşamı saat 19.30 sıralarında Yatağan - Muğla Karayolu üzeri Bozarmut Beldesi çıkışında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Bozarmut İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Ahmet Yassıalan'ın kızı olan 20 yaşındaki Eda Yassıalan, dedesi Ali Avcı'nın evinden bir tabak çorba alıp evlerine giderken, Yatağan'dan Muğla istikametine seyir halindeki Erdal Önal (47) yönetimindeki 48 D 8533 plakalı tankerin altında kaldı ve yaklaşık 20 metre sürüklendi.

Ambulansla Muğla Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Eda Yassıalan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Eda Yassıalan'ın cenazesi Pazar günü öğleyin Bozarmut Beldesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evlerinden alınarak, Bozarmut Åžehir Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine yaklaşık bin araç katılırken, Milli Eğitim camiasından da çok sayıda katılan oldu.

YAPILAN TOPLU DUADAN SONRA, CENAZE EVDEN ALINIRKEN FERYATLAR YÜKSELDİ

Eda'nın Babası Ahmet Yassıalan, annesi Edevi Yassıalan, kardeşi Mehmet Yassıalan,  dedesi Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Ali Avcı, akrabaları,  arkadaşları gözyaşı döküp sinir krizi geçirdiler.

Cenazeye genç kızın nişan hazırlığı yaptığı erkek arkadaşı Mustafa Atakan da damat kıyafeti ve elinde gelinlikli bir bebekle katıldı. Atakan'ın gözyaşı dökerek; "Meleğim beni bırakma" diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Kılınan namaz ve edilen duaların ardından, genç Eda'nın cenazesi yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde Bozarmut Belde Mezarlığı'ndaki aile kabristanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

DEDE CUMHURİYET MAHALLESİ MUHTARI ALİ AVCI: “DAVA AÇAÄžIM!”

Torunu gözünün önünde tanker altında kalan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı dede Ali Avcı, "Yatağan-Muğla arasındaki duble yol çalışmaları yapılırken, Valilik ve Karayolları'na defalarca müracaat ederek, yaya geçidi ya da alt geçit yapılmasını istedik. Ancak, sonuç alamadık. Alt geçit olsaydı torunum şimdi hayatta olacaktı. Pazartesi günü Muhtar olarak dava açacağım" diyerek, gözyaşlarına boğuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68