23 Haziran 2018 Cumartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

“Efsane öğretmen” 42 yıl sonra öğrencileriyle buluştu

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki ortaokulun ilk öğretmeni Gönül Erkmen, 42 yıl sonra Bozüyük’e gelerek öğrencileriyle buluştu ve ilk görev yaptığı okulu yeniden görme şansı yakaladı.

29 Eylül 2017 Cuma 09:26
Bu haber 1337 kez okundu
“Efsane öğretmen” 42 yıl sonra öğrencileriyle buluştu

 Bozüyük Ortaokulu’na 1972 yılında atanarak okulun ilk öğretmeni olan Türkçe öğretmeni Gönül Erkmen, 3 yıllık görevinin ardından ayrıldığı Bozüyük’e 42 yıl sonra tekrar döndü.

Sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan öğrencilerinin daveti üzerine Bozüyük’e gelen Erkmen, ilk görev yaptığı okulu ve Bozüyük’ü yeniden gezme şansı yakaladı. Öğrencileri ve Bozüyüklüler tarafından çok sevilmesi ve başarılı bir öğretmen olması nedeniyle “Efsane öğretmen” olarak adlandırılan Erkmen, öğrencileriyle Pınarbaşı Restoran’da buluştu.

Geçmişin yad edildiği ve hatıraların tekrardan dile geldiği yemekte, Bozüyük Mahallesi Muhtarı Vahdet Beçin, Bozüyük’te verdiği hizmetlerden dolayı Erkmen’e plaket sundu.

Duygusal anların da yaşandığı yemeğin ardından konuşan Erkmen, Bozüyük’ü ve öğrencileri çok sevdiğini ve ilk görev yaptığı yer olması nedeniyle burasının kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirebilmek için çaba sarf ettiğini anlatan Erkmen, “Yıllar sonra buraya gelmek çok güzel bir duygu. Buraya gelmeyi hep çok istemiştim. Öğrencilerimle 42 yıl sonra yeniden buluşmak çok güzel bir duygu.  Öğrencilerimi çok iyi yerlerde görmek beni çok mutlu etti. Duygularımı anlatacak söz bulamıyorum” dedi.

Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel de sosyal medya üzerinden ulaştığı Gönül Erkmen’in yeniden Bozüyük’te görmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Mahalle Muhtarı Beçin ise, Gönül Erkmen’in Bozüyük’e yaptığı hizmetin asla unutulmayacağını ve kendisini “fahri” Bozüyüklü ilan ettiklerini kaydetti.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV