Ege’nin en büyüğü 17 Ağustos’ta

Muğla Merkez Menteşe ilçesi Bayır Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşleri festivali bu yıl 17 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak. 15.’si Pazar günü yapılacak olan festival öncesi hazırlıklar tamamlandı.

Ege’nin en büyüğü 17 Ağustos’ta
 Muğla Merkez Menteşe ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen Boğa Güreşleri Festivali bu yıl 17 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak. Menteşe Belediyesi himayesinde Bayır’ı Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından Bayır Mahallesi’nde ikamet eden ve yükseköğrenim gören öğrencilere burs temin etmek için düzenlenen boğa güreşleri festivalinde Ege Bölgesi’nin farklı yerlerinden yaklaşık 100 boğa güreşecek. Egenin en büyük arenasında boğalar baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, büyük ayak, küçük ayak, deste ve tozkoparan olarak 8 grupta güreşecek. Boğa güreşleri festivalinde baş güreş Ateşdağlı ve Bolulu arasında, Ağalık güreşi Yandım Ali ve Mert arasında, Belediye Başkanlığı Güreşi ise Menderes ve Baron arasında yapılacak. 

Güreşlerin 17 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacağını belirten Menteşe İlçesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclis Üyesi ve Bayırı Geliştirme Güzelleştirme Derneği Başkanı Cumhur Çoban herkesin festivallere davetli olduğunu dile getirdi.

Festivallere bütün yöre halkının davetli olduğuna vurgu yapan Çoban; “15 yıldır düzenlediğimiz festivallerimiz artık sadece Bayır Mahallesi’nin değil bütün yöre halkının gurur kaynağı haline gelmiştir. Güreşlerde birbirinden meşhur boğalar hünerlerini sergileyecek. 15 yıldır düzenlediğimiz Bayır Boğa Güreşleri bölgenin en dikkat çeken organizasyonlarından biri haline geldi. Organizasyona destek veren iş adamlarımıza ve bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Boğa güreşleri festivalinin Baş cazgırlığını Ali Ballıoğlu yapacak. Boğa güreşleri festivalinde bu yıl her yıl olanın aksine konser olmayacağı, konserin ise ilerleyen bir zamanda yapılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68