Ege’nin En Büyük Arenası 14 Yaşında

Bayır Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Mermercilik ve Boğa Güreşi Festivalleri renkli görüntülere sahne oldu. 17 Ağustos Cumartesi akşamı gerçekleştirilen konser programı büyük ilgi çekerken, Pazar günü düzenlenen boğa güreşleri birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Ege’nin En Büyük Arenası 14 Yaşında
 Bayır Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Mermercilik ve Boğa Güreşleri Festivali binlerce kişiyi bir araya getirdi.

17 Ağustos Cumartesi akşamı düzenlenen konser programında Hüseyin Turan, Popstar Belgin, Ahmet Erarslan, Komedi Dans Üçlüsü ve  Ölüdenizli Yarenler Gurubu sahne alırken, ünlü sanatçı Hüseyin Turan seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar sahnede kaldı.

Ayrıca, ünlü sanatçı Ferdi Tayfur’a benzeyen ses tonuyla dikkat çeken Ahmet Erarslan büyük beğeni toplarken, Ölüdenizli Yarenler Gurubu ise sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.

Gecenin en çok beğeni toplayan bölümü ise Komedi Dans Üçlüsü adlı gurubun hazırladığı dans şov oldu, Popstar Belgin seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla kulakların pasını sildi.

Boğa Güreşlerine Büyük İlgi

18 Ağustos Pazar günü düzenlenen boğa güreşleri ise büyük ilgi çekti. Centilmenlik güreşleri Cumhur ve Baron, Belediye Başkanlığı güreşleri Derviş Özgür ve Kurt Dereli, Ağalık Güreşleri Arafat ve Devran adlı boğalar arasında yapılırken, Baş güreşte karşı karşıya gelen boğalar ise Ateş Dağlı ve Katliam oldu.

Güreşler sonunda dağıtılan ödüller ise Baş 4000 TL, Başaltı 2000 TL, Büyük Orta 1500 TL, Küçük Orta 1200 TL, Büyük Ayak 1000 TL, Küçük Ayak 800 TL, Deste 600 TL, Tozkoparan 500 TL şeklinde olurken, güreşler birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Yürekler Ağza Geldi

Ayrıca güreşler sırasında bir boğa sahibinin, rakibinden ayrılan boğanın saldırısına uğraması korkulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Rakibiyle güreşmeye yanaşmayan kızgın boğa bir anda urgancıların elinden kurtularak güreş alanındaki boğa sahibine saldırırken, aldığı darbeyle uzun süre yerden kalkamayan talihsiz adam bir süre sonra kendine geldi ve sahadaki görevlilerin yardımıyla saha dışına çıkartıldı.

Güreşler sonrası açıklamalarda bulunan Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban; “Geleneksel hale getirdiğimiz Mermercilik ve Boğa Güreşleri Festivalleri’nin 14.’sünde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muğla’nın ticaret merkezi olan Bayır, Ege Bölgesi’nin en büyük Boğa güreşlerine ev sahipliği yapıyor.

Muğla ve Aydın’ın en meşhur boğalarını bir araya getiren festivallerimize gösterilen yoğun ilgi nedeniyle duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum.

Festivallerin ilk gününde düzenlenen konser programına da yoğun katılım oldu. Çevre belediye başkanlarımız ve dostlarımız bizleri yalnız bırakmadı.

Boğa güreşlerimiz ise düğün sezonuna rağmen büyük ilgi çekti” dedi ve özellikle bölgede faaliyet gösteren iş adamlarının festivallere büyük katkı sağladıklarını belirterek; “5 yıldır Bayır’a hizmet veriyoruz. Birbirinden önemli çalışmalara imza attığımızı düşünüyoruz. Ancak bunda iş adamlarımızın katkısını da görmezden gelemeyiz. Mermer ve Boğa Güreşleri Festivalleri’ne büyük katkı sağlayan iş adamlarımızın Bayır’a yapılan her hizmette destekleri var.

Bu konuda Belediye meclis üyelerimizde tebriği hak ediyorlar.

Bu büyük organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68