18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Eğitim, 12 yaşındaki kas hastası çocuğun ayağına gitti

Yatağan ilçesine bağlı Elmacık Mahallesi’nde yaşayan ve yakalandığı kas hastalığından dolayı okuluna gidemeyen 12 yaşındaki Hakan Kırıkçıoğlu, evinde eğitim almaya başladı.

03 Kasım 2017 Cuma 09:03
Bu haber 475 kez okundu
Eğitim, 12 yaşındaki kas hastası çocuğun ayağına gitti

 Yatağan ilçesine bağlı Elmacık Mahallesi’nde yaşayan ve yakalandığı kas hastalığından dolayı okuluna gidemeyen 12 yaşındaki Hakan Kırıkçıoğlu, eğitimini evine gelen Fatih Ortaokulu öğretmeni Mehmet Ali Nerkiz’den almaya başladı.

Kırıkçıoğlu’nun bu mutlu anına tanıklık etmek için İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, öğretmenler ve öğrenci arkadaşları Kırıkoğlu’nun evine gitti.

Hastalığından dolayı eğitimden uzak kalmaktan korktuğunu fakat evde eğitim hizmetiyle okula giden arkadaşları gibi derslerini takip edeceğini belirten Kırıkçıoğlu, bu hizmetin kendisine sağlanmasına destek veren herkese teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal ise, eğitimin önemine vurgu yaparak, okulun sadece dört duvardan ibaret olmadığını, istenildiği taktirde her yerin okula dönüştürülebileceğini söyledi. Rahatsızlığından dolayı okuluna gidemeyen Hakan Kırıkçıoğlu için yeniden ders zilinin çalmasından dolayı mutlu olduklarını kaydeden Baykal, öğrenciye ve öğretmenine derslerinde başarılar diledi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV