Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: “Kaymakamlar ve valiler, tuhaf tuhaf yazılar yayınlıyorlar…”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Muğla’nın Yatağan ilçesini ziyaret ederek sendika temsilcileri ve üyeleriyle bir araya geldi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: “Kaymakamlar ve valiler, tuhaf tuhaf yazılar yayınlıyorlar…”
 Düzenlenecek olan bir toplantıya katılmak üzere Muğla’ya gelen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplantı öncesinde Yatağan’ı ziyaret ederek sendika temsilcileri ve üyeleriyle görüştü.

Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Önder Uçak ile birlikte Yatağan’a gelen Yalçın, Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğretmenler odasında sendika yöneticileri ve üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, örgütlülüğün önemine vurgu yaptı.

Hükümetle zam pazarlığı yapıldığı sırada, işin niteliğinden ziyade, sendikaların üye sayısına bakıldığının altını çizen Yalçın, “Örgütlülük anlamında, babalar kadar örgütlü değiliz. Bu ülkede kimseye ihtiyacı olmayanlar işadamlarıdır, yani babalardır. Türkiye’de örgütsüz olan bir işadamı gösteremezsiniz. Bizdeki örgütlenmenin temel sıkıntı ise çokbilmiş kişilerdir. Sendika ne işe yarıyor şeklindeki yaklaşımlar, kafaları karıştırabiliyor. Fakat şimdiye kadarki tüm kazanımlar sendika sayesindedir” şeklinde konuştu.

Örgütlü olunduğu takdirde istediklerine ulaşabileceklerinin altını çizen Yalçın, şöyle konuştu:

“Hiçbir şey bize himmetle verilmedi. Zorlayarak aldık. Şuanda kamuda eylemlerimiz devam ediyor. Nöbet, sivil itaatsizlik, kamuda başörtüsü eylemlerimiz var. Kaymakamlar ve valiler, tuhaf tuhaf yazılar yayınlıyorlar, eğer kravatını takmayanı görürsen soruşturma açacaksın diyorlar. Aç kardeşim. Ne olur, en fazla Anayasa Mahkemesi’nden geri döner. Çünkü bu bir sendikal eylemdir. Eğitim-Bir-Sen olarak, kravat takmak zorunda değiliz diyoruz. Türkiye’de devrim kanunları var, şapka takmayanlar devrim kanunlarına göre şuanda suç işliyorlar. Önce kanunu uygula. Bize uyguladığın Kenan Evren yönetmeliğidir. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 19:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yatagan EBS
Yatagan EBS - 7 yıl Önce

Başkanimiza teşekkürler inşAllah Allah bizi kraldan çok kralcilara muhtaç etmez

SIRADAKİ HABER

banner68