Eğitim-Bir-Sen Şube Başkan Adayı’ndan Yatağan çıkarması

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkan Adayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan, Yatağan ilçesine gelerek sendika üyeleriyle bir araya geldi.

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkan Adayı’ndan Yatağan çıkarması

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şubesi’nin gelecek hafta yapılacak  seçimi öncesinde adaylığını açıklayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan seçim çalışmaları kapsamında Yatağan ilçesine gelerek sendika üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü, ardından sırasıyla Gazi Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Fatih Ortaokulu, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Bencik İlkokulu ve Ortaokulu ile Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarını ziyaret eden Arslan, üyelerle sohbet etti.

Arslan, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, “Değerli üyelerimiz, bugün bizler, sendikamızın kuruluş misyonuna sahip çıkmak için, birlik-beraberlik ve kardeşlik hukukumuzun pekişmesini sağlamak, üyelerimize daha iyi hizmet vermek, gönüllere dokunmak, sevinçte ve kederde hep beraber hayatı paylaştığımız aile sıcaklığında bir sendika için adayız. Kol kola, omuz omuza vererek özellikle kamu görevlilerinin özlük haklarını, idari ve sosyal haklarını daha gür bir seda ile seslendirmek için adayız. Sendikacılığı sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Merhum Mehmet Akif İnan’ın ‘Türkümüz dünyayı kardeş bilendir, gökleri insanın ortak tarlası’ dizelerindeki kuşatıcılıkla, tüm Muğla’yı kucaklamak için adayız. Bu bilinç ve ruhla, çıkmış olduğumuz bu zorlu yolda ötekileştirmeden, dün davaya omuz verenlerle bugün omuz vermekte olanları buluşturup yarın hizmet edecekleri yetiştirmek, erdemli geleceğe ulaşmak en büyük idealimizdir. Bugünden itibaren Üstad Cemil Meriç’in dediği gibi ‘Tarih fısıltıları değil; naraları duyar’ söyleminden hareketle daha gür çıkacak sesimizle, sözü geçen net duruşumuzla bu bayrak yarışında yerimizi alıyoruz. Profesyonel anlamda sendikacılık yaparak özlük ve özgürlük adına kazanımlarımızı korumak ve daha ileriye taşımak için 4 yıllığına göreve talibiz. Bu yolda Yatağan Temsilciliği Adayımız Gökbörü Aslan’la sizlere daha iyi hizmet vermek adına burada bulunmaktayız. Seçimlerin ilçemize ve Muğlamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER