Eğitim Semineri Yapıldı

Eğitim Semineri Yapıldı

Eğitim Semineri Yapıldı

Seminerin açılış konuşmasını yapan, Tes-İş Sendikası Yatağan Åžube Başkanı Fatih Erçelik, enerjide özelleştirmenin vatana yapılan en büyük kötülük olduğunu belirterek; “işimize, aşımıza, emeğimize bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağız, mücadele, mücadele, zafer, zafer” dedi. 

Yatağan ve Yeniköy Termik santrallerinde geçtiğimiz günlerde işe başlayan personellere eğitim seminerleri, dün YEAÅž Sosyal Site Sinema Salonu,nda yapıldı. Seminer, Kemal Özcan,ın sunumu ve Tes-İş Sendikası tarafından hazırlanan slâyt gösterisiyle başladı.

Törene, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, YEAÅž Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül, Genel Müdür Yardımcısı Serdar Toprak, Kemerköy Genel Müdürü Süleyman Memiş, Termik Santral İşletme Müdürü Harun Sarı, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Maden-İs Sendikası Åžube Başkanı Süleyman Girgin, santral üst düzey yöneticileri, bazı sivil toplum örgütlerini temsilcileri, sendika yönetimi ve işçiler katıldı. 

Tes-İş Sendikası Yatağan Åžube Başkanı Fatih Erçelik; “küreselleşen dünya düzeninde çalışanların hakları sürekli azalmaktadır. Bir kısım insanlar çok zengin olurken insanlık açlık ve yoksullukla karşı karşıya gelmektedir. Hükümet şimdi de kıdem tazminatlarımıza göz koydu. Kazanılmış haklarımızdan ve kıdem tazminatından asla taviz vermeyeceğiz. Yatağan işçisi özelleştirmeye geçit vermeyecektir, gelecekleri varsa görecekleri var, işimize, aşımıza,  emeğimize bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağız, mücadele, mücadele, zafer, zafer. Bu seminerimizin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz da yaptığı konuşmada; “Yatağan tarım sektöründen sanayi sektörüne geçiş yapan bir ilçe oldu. 3 bin nüfustan 20 bin nüfusa ulaştık. Yöremizde TKİ, Termik Santralı ve mermer fabrikaları en büyük sektörü oluşturmaktadır. Yani Yatağan bir işçi kentidir. Biz Yatağan Belediyesi olarak her zaman özelleştirmeye karşı olup işçilerin yanında yer aldık, bu konudaki kararlılığımız devam edecektik” dedi.

Toplantıda, Kemerköy Genel Müdürü Süleyman Memiş ve Tes-İş Sendikası Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir de birer konuşma yaparak,  Yatağan işçisinden övgüyle bahsettiler.

Seminere konuşmacı olarak katılan Tes-İş Sendikası Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir, “çalışma hayatındaki güncel ve sendikal sorunlar” hakkında, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ayhan, “Çalışma hayatının temel kavramları ve sendikal ilişkiler” konulu sunum yaptılar. 

Seminer sertifika töreni ile sona erdi, bu konudaki haberimiz yarınki sayımızda yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68