Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sen, teröre tepki

Ankara’daki terör saldırısının ardından Eğitim-Sen Yatağan Temsilciliği ile Aktif Eğitim-Sen Muğla temsilcileri, yaptıkları açıklamalarla saldırıyı kınadı.

Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sen, teröre tepki
 Ankara’da askeri araçlara yönelik olarak düzenlenen saldırıya eğitim sendikalarından da sert tepkiler geldi. Sendikalar, hain saldırıyı kınadı ve terörü lanetledi.

Genelkurmay Karargahı’na sadece 300 metre uzaklıkta askeri araçların geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 28 kişi şehit oldu, 61 kişi de yaralandı. Eğitim-Sen Yatağan Temsilciliği ile Aktif-Sen Muğla Temsilciliği, yazılı olarak yaptığı açıklamalarla hain saldırıya tepki gösterdi.

Eğitim-Sen Yatağan Temsilcisi Ali Akçay tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ankara’da yaşanan terör olayının herkesi derinden üzdüğünü söyledi.

“Eğer onlar gibi kaçan bir millet olsaydık”

Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve her türlü terör faaliyetine lanet okuyan Akçay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Daha 10 Ekim Ankara, sonrasında İstanbul Sultanahmet’te ve öncesi saldırıların yaralarını saramamışken peşinden Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşen bu hain saldırı, ülkemizi barış ve kardeşlik ortamından kopartıp savaş ortamına sokmak isteyenlerin kanlı oyunudur. Bu oyuna gelmeyeceğiz, bu kanlı oyunları elbette bozacağız.

Teröre verdiğimiz canlarımızın acısı yüreklerimizi yakarken, aslında kaybettiğimiz geleceğimizdir. Terörün hedefinde daima önemli beyinler ve aydın insanlar olmuştur. Oysa onlar bu ülkenin geleceğini kuranlar, kuracak olanlardır.

Buradan yöneticilerimize sesleniyoruz. Lütfen Ortadoğu’nun bataklığından bu ülkenin elini çekiniz. Yanan ateşlere sebep olmayınız. Sınırlarımıza sahip olunuz. Çünkü sınırlarımızdan masumane geçenlerin yanında terör de elini kolunu sallayarak ülkemize girmektedir. Savaş var diye vatanını terk ederek kaçan “çekirdek beyinli Araplara” işgalde dahi yurdunu terk etmeyen Anadolu insanını örnek veriniz. Eğer onlar gibi kaçan bir millet olsaydık bugün Türkiye diye bir devlet yoktu.”

“Benzer acılar bir daha yaşanmasın”

Aktif Eğitim-Sen Muğla Temsilcisi Hakan Ünalan ise, terör faaliyetlerinin milletin dirlik ve düzenini bozmak için ruhları kirli ve karanlık odaklar tarafından düzenlendiğini belirtti.

Ankara’daki terör saldırısının ardından Güneydoğu Anadolu’da hala şehitler verildiğinin altını çizen Ünalan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kandan ve kinden beslenen canavarların, kaostan beslenen/nemalan iç-dış mihrakların özellikle son dönemde hortlattığı terörün bu hain ve kalleş saldırıları, birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir hayat sürmek isteyen milyonlara, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatanın bölünmez bütünlüğüne inanarak ‘bu ülkeyi bölemezsiniz’ diyenlere, cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak isteyenlere ve aziz milletimizin her bir ferdine karşı yapılmıştır.

Benzer acıların bir daha yaşanmaması için yapılan karanlık saldırıların bir an önce aydınlatılması ve benzer saldırıların önüne geçilmesini diliyor, cennet vatanın dört bir yanında asker, polis ve sair vatandaşlarımızın şahsında ‘barış ve kardeşliğimizi hedef alan’ kanlı terör saldırılarını, faillerini, gizli-açık, doğrudan-dolaylı destekçilerini kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan (cc) rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95