banner80

Eğitim-Sen’den Kız-Erkek İlişkileri Seminer

Eğitim-Sen Yatağan Şubesi tarafından 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen seminerde cinsiyet ayrımcılıkları masaya yatırıldı.

Eğitim-Sen’den Kız-Erkek İlişkileri Seminer
 Eğitim-Sen Yatağan Şubesi, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. 8 Mart günü başlayan etkinlikler, Yatağan Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi ve METEM’de düzenlenen seminerlerle sürdü.

Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi Birimi’nden gelen Psikolog Semra Karaağaçlı tarafından verilen seminerlerde, kadına şiddet, cinsel ayrımcılık, kız-erkek ilişkileri, toplumsal cinsiyet rolleri konularında bilgiler verilerek tavsiyelerde bulunuldu. Hayatın tüm alanında kadınların yeri ve önemi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla seminerler düzenlediklerini belirten Karaağaçlı, kurumun il genelindeki konferanslara devam edeceğini söyledi. Karaağaçlı, muhabirimize yaptığı açıklamada; “Sağlıklı bir toplum yapısına kavuşmak için bu seminerleri yapmaktayız. İlerleyen günlerde bu seminerlerimiz daha da yaygınlaştıracağız. Aile içi iletişim ve yaşam becerilerinin artması ile çıkma ihtimali olan birçok sorunun önüne geçebiliriz. Hedefimiz ilimizde sağlıklı bir toplum yapısına ulaşmaktır” dedi.

Bu tür eğitimlere önem verdiklerini belirten Eğitim-Sen Yatağan Şube Başkanı Ali Akçay, “Sendikamız, bu tür etkinliklere her zaman önem vermektedir. Biz de Yatağan’da belirli günlerde gerçekleştirdiğimiz seminerlere, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bugün gerçekleştirdiğimiz seminerlerle devam ediyoruz. Seminerimizin genç yaştaki çocuklarımıza büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
ben bir veli yim.
ben bir veli yim. - 7 yıl Önce

sayın eğitimsen li arkadaşla. buseminerleri birazdaha sıklaştırın. yoksa çocuklar elimizin altından kayıp gidiyor.teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER

banner68