Eğitim-Sen’den yemekli birlik gecesi

Eğitim-Sen Yatağan Temsilciliği tarafından, yemekli birlik gecesi düzenlendi.

Eğitim-Sen’den yemekli birlik gecesi
 Eğitim-Sen Yatağan Temsilciliği’nin her yıl düzenlediği birlik gecesi, bu yıl GELİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Eğitim-Sen Muğla Şubesi Başkanı Bilgi Taşkıran, Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının temsilcileri ile çok sayıda Eğitim-Sen’linin katıldığı gecede konuşan İlçe Temsilcisi Ali Akçay, vatandaşlık haklarının yol edildiği bir dönemde yaşandığını savundu.

Koltuk sevdasına kapılarak kendilerini yarı yolda bırakanlara seslenen Akçay, “Bugün uyduruk bahanelerle yolda bıraktığınız örgütünüzü yarın ona ihtiyaç duyduğunuzda, ya da çocuklarınız sizi sorguladığında ne diyeceksiniz, doğrusu çok merak ediyorum” dedi.

Hiç kimsenin kendilerinden ucuz kahramanlık beklememesi gerektiğinin altını çizen Akçay, şöyle konuştu:

“Hiç kimse bizim eğilip bükülerek şekillere sokulacağımızı düşünmesin. Biz, kurulduğumuz günkü amaç ve doğrultumuz ne idiyse, bugün itibarıyla yine aynı doğrular üzerinde kararlılıkla yürüyüşümüze devam ediyoruz. Eğitim camiası şunu çok iyi biliyor, hak ve özgürlükler uğruna canını ortaya koymuş, sıkışınca köşeden sıvışmayan, sömürü düzeni karşısında dimdik ayakta duran tek örgüt Eğitim-Sen’dir.”

Akçay’ın ardından konuşan Şube Başkanı Bilgi Taşkıran, gündeme dair açıklamalarda bulunarak Eğitim-Sen’in önümüzdeki günlerde çok ciddi eylem ve etkinlikler düzenleyeceğini kaydetti.

Canlı müzik eşliğinde düzenlenen program, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68