banner80

Eğitimde Dev Birleşme!

Yatağan’da faaliyet gösteren Kent Kariyer Dershanesi ve Yatağan Dershanesi, birlikte hizmet etme kararı aldı.

Eğitimde Dev Birleşme!
 1997 yılından beri Yatağan’da faaliyet gösteren Yatağan Dershanesi ile 2007 yılından beri Kent Kariyer Dershanesi, hükümetin dershaneleri kapatılması ile ilgili çalışmaları doğrultusunda okul olma yolundaki ilk adımlarını attı.

1 Eylül 2015 tarihine kadar dershanelerin faaliyetlerini yürütmeleri için ek süre verilmişti. Bu süre içerisinde daha güçlü bir eğitim kurumu olabilmek ve aynı şekilde bu gücü eğitim yoluyla öğrencilerine yansıtabilmek için çalışmalar yürüten Yatağan ve Kent Kariyer dershaneleri, bir protokol imzalayarak birlikte hizmet etme kararı aldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı itibarıyla uygulamaya konulacak olan kararla, her iki dershanenin bütçeleri de birleştirilecek.

Okullaşmanın ilk adımı olarak değerlendirilen yeni karar hakkında ortak bir basın açıklaması yapan Yatağan Dershanesi Kurucu Müdürü Şaziye Çöllüoğlu ve Kent Kariyer Dershanesi Kurucu Müdürü Sezai Coşkun, birleşme kararının uygulamaya geçeceği gelecek eğitim-öğretim yılının öğrenci kayıtlarının da başladığını duyurdu.

Her iki dershanenin kurucu müdürü tarafından yapılan ortak basın açıklamasında; “Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere dershaneler faaliyetlerinin 1 Eylül 2015 tarihine kadar devam ettirecek ve bu tarihten itibaren dönüşüm kapsamında alınacaktır. Bizler, bugüne kadar ayrı kurumlar olarak hizmetlerimizi aksatmadan devam ettirdik. Daha iyi hizmet vermek, Yatağan’ın eğitimine daha fazla katkı sağlamak ve daha güçlü bir kimlikle karşınıza çıkmak için hizmetimizi ve geleceğimizi birleştirmeye karar verdik. Bugünden itibaren Kent Kariyer Dershanesi ve Yatağan Dershanesi, dershane hizmetlerini ve okullaşma sürecinin beraber devam ettirecek olup, Yatağan ve çevresinde güçlü bir eğitim kurumu olarak varlığını sürdürecektir” denildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68