Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Ödül Töreninde Yatağan’a 5 Ödül

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde sonuçlanan ve Muğla’nın en prestijli ödüllerinin verildiği  'Eğitimde İyi Örnekler’ Yarışması Ödül Töreni Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Muğla Valisi Orhan Tavlı ve İl Protokolünün katıldığı Ödül Töreninde Yatağan ilçesi okulları 1 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük ile toplam 5 ödül aldı.

Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Ödül Töreninde  Yatağan’a 5 Ödül

İl genelindeki okul/kurumlarda iyi örnek teşkil edecek çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınmasının sağlanması amacıyla düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Projesi Yarışmasının ödül töreninde 10 farklı alanda 39 projenin sahiplerine ödülleri verildi. Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yarışmaya katılan Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Kafaca Kaplancık Ortaokulu, Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yatağan İmam Hatip Ortaokulu 4 dalda 5 ödül ile törene damga vurmayı başardılar.

Ödül töreni öncesinde Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında yarışmada dereceye giren okulların örnek çalışmaların yer aldığı stantlar Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve İl Protokolü tarafından ziyaret edildi. Proje yürütücüsü okul müdürleri ve koordinatör öğretmenler stantlarda projelerini tanıtarak örnek çalışmaları hakkında Vali Orhan Tavlı’ya bilgi verdiler.

 Video gösterimleri eşliğinde düzenlenen Ödül töreninde, Kültür ve Sanat Alanında “Kitap Okuma Vakti” isimli projeleri ile il birincisi olan Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Uygulamaları Alanında "Web2 Islands" isimli proje ile il ikincisi olan Kafaca Kaplancık Ortaokulu, Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Uygulamaları Alanında “Digital Bridge” isimli projeleri ile il ikincisi olan Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Değerler eğitimi Alanında “Sözde Değil Özde Değer” isimli projeleri ile il üçüncüsü olan Yatağan İmam Hatip Ortaokulu, Eğitime Erişim Alanında “Eye Of Maths” isimli projeleri ile il üçüncüsü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu okul müdürü ve proje yürütücüsü öğretmenleri ödüllerini Muğla Valisi Orhan Tavlı ve İl Protokolünden aldılar.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar “Muğla Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında ilçemizi temsil eden ve 289 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda bir birincilik, iki ikincilik ve üç üçüncülük olmak üzere toplamda 4 farklı kategoride 5 ödül almaya hak kazanan okullarımızı, okul yöneticilerimizi, büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimizi ve tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Yatağan’da okullarımızın ve eğitimin kalitesi katlanarak yükselmeye devam ediyor” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68