Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Sonuçlandı  Yatağan‘a  5 Ödül Geldi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki okul/kurumlarda iyi örnek teşkil edecek çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınmasının sağlanması amacıyla düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Projesi Yarışma sonuçları açıklandı. Yatağan ilçesinden yarışmaya başvuru yapan okullar 1 birincilik, 2 ikincilik 3 üçüncülük ile 4 dalda toplam 5 ödül aldı.

Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Sonuçlandı   Yatağan‘a  5 Ödül Geldi


Eğitimde İyi Örnekler Projesi Yarışmasına 10 farklı alandan 289 proje başvurusu gerçekleştirildi. İlçe Tasnif Kurulu değerlendirmesi sonrasında İl Değerlendirme Kurulu üyelerinin değerlendirmesinin ardından 46 proje saha değerlendirmesine kalmaya hak kazandı. Alanında uzman Saha Değerlendirme Kurulu üyeleri tarafından çevrimiçi değerlendirme sonucunda alan dereceleri açıklandı. Yatağan İlçesinden başvuru yapan okullar 4 dalda 5 derece alarak ödül almaya hak kazandı.

Yarışmada derceye giren okullar;

*Kültür ve Sanat           Alanında Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu “Kitap Okuma Vakti” isimli projeleri ile il birincisi oldu.

*Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Uygulamaları Alanında Kafaca Kaplancık Ortaokulu "Web2 Islands" isimli proje ile il ikincisi oldu.

*Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Uygulamaları Alanında Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “Digital Bridge” isimli projeleri ile il ikincisi oldu.

*Değerler eğitimi Alanında Yatağan İmam Hatip Ortaokulu “Sözde Değil Özde Değer” isimli projeleri ile il üçüncüsü oldu.

*Eğitime Erişim Alanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu “Eye Of Maths” isimli projeleri ile il üçüncüsü oldu.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer alan; Yenilikçi uygulamalara imkân sağlanması hedeflerine hizmet eden ve ilimizde okul ve kurum müdürlerimiz ile öğretmenlerimizin geliştirdiği iyi örnekleri birbirleriyle paylaşmalarını, iyi model teşkil etmelerine imkan sağlayan çalışmaları ortaya çıkarmayı hedefleyen bir platform olan Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında ilçemizi temsil eden ve bir birincilik, iki ikincilik ve üç üçüncülük olmak üzere toplamda 4 farklı kategoride 5 ödül almaya hak kazanan okullarımızı, okul yöneticilerimizi, büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimizi ve tüm öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

Yarışma sonunda dereceye giren okullara ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenecek tören ile verilecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68