banner80

“Eğitimde Meteoroloji Günleri” Semineri

Milas-Bodrum Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü tarafından, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerine yönelik "Eğitimde Meteoroloji Günleri" semineri düzenlendi.

“Eğitimde Meteoroloji Günleri” Semineri
 Milas-Bodrum Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü tarafından, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerine yönelik "Eğitimde Meteoroloji Günleri" semineri düzenlendi.

 

Muğla’nın Yatağan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen seminerde, Milas-Bodrum Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri Mustafa Öztürk, Reyhan Sarılar ve Yılmaz Asar tarafından, meteorolojinin genel tanımı ve terminolojisi, müdürlüğün yapısı ve çalışma usulleri, meteorolojik cihazlar, meteorolojik tahminlerin yapılma usulleri ve doğal afetlerden korunma yöntemleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Milas-Bodrum Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, muhabirimize yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Eğitimde Meteoroloji Protokolü çerçevesinde meteorolojinin tanıtımının yapılmasının istendiğini söyledi.

Müdürlük olarak Milas, Bodrum ve Yatağan ilçelerindeki eğitim kurumlarında seminerler verdiklerini belirten Yılmaz Asar, şöyle konuştu:

“Bugün Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleriyle buluştuk. Slayt gösterisiyle seminere başladık. Amacımız, vatandaşlarımızın verimli bir şekilde internet sitemizi kullanabilmesini sağlamak. Yaklaşık 2 hafta boyunca sürecek seminerlerle meteoroloji konusunda vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi aydınlatacağız.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68