Eğitime tadilatla başladık

2013-2014 eğitim öğretim yılı okullarda yapılan tadilatlar nedeniyle aksamalı olarak başladı. İlçedeki bazı okullarda yapılan inşaat çalışmaları eğitimi birkaç günlüğüne aksatırken öğrenci velileri 3 aylık yaz tatili boyunca hiçbir şey yapılmadan okulların açılmasının beklenmiş olmasına tepki gösterdi.

Eğitime tadilatla başladık
 İlçede eğitim veren bazı orta öğretim kurumlarında devam eden çatı aktarma ve tuvalet yenileme gibi inşaat çalışmalarının devam ediyor olması velilerin tepkisine neden oldu. Öğrencilerin üç gün geçmesine rağmen ders başı yapamamalarına tepki gösteren öğrenci velileri okul idarelerini suçlarken, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda devam eden çalışmaların birkaç gün içerisinde sonuçlandırılacağını açıkladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri sıkıntının yapılacak işlerin ihale süreçlerinin sonuçlandırılması ve bürokratik işlemlerin ağır yürümesinden kaynaklandığını belirterek, “öğrencilerimiz birkaç gün içerisinde ders başı yapacaklar. Gerekli olan tadilatlar için Ağustos ayı sonunda çalışmalara başlandı. Şu anda bazı okullarımızda tadilat işleri sürdüğü için tuvaletler kullanılamıyor. Öte yandan çatılarda devam eden çalışmalar nedeniyle sağlıklı bir ortam yok. Bir kaç gün içerisinde tüm çalışmalar bitirilecek ve ders başı yapacağız” denildi.

Öte yandan tepkilerini dile getiren öğrenci velileri, “ bu çocukların bir çoğu orta son sınıf öğrencisi ve bu sene lise giriş sınavlarına katılacaklar. Devamsızlık süreleri 10 güne düşürülürken bu yapılanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Yaklaşık 3 ay süren yaz tatili süresince niçin bu işlerin planlaması yapılmaz. İl Milli Eğitim müdürlüğü bu konuda ne iş yapar. Öğrencilerimize plansız yaşamanın önemini mi anlatmaya çalıştılar acaba, eğer öyle ise çok başarılı oldular” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 19:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Kabatlı
Ethem Kabatlı - 7 yıl Önce

neden okulun adını vermediniz.....

DEMEÇ
DEMEÇ - 7 yıl Önce

değerli okurumuz çünki söz konusu olay sadece bir veya iki okulda değil beldeler ve köyler dahil bir çok okulda söz konusu. eğer sadece bir veya iki okul olsaydı emin olun verirdik ve kesinlikle çekinmezdik. bu durum okul idarelerinin değil muğla il milli eğitimin uygulamısıdır.

asd
asd - 7 yıl Önce

cumhuriyet ortaokulu

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68