Eğitimler Tamamlandı

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçe merkezi ve bağlı birimlerde eğitim veren toplam 42 okulu Avrupa Birliği standartlarına taşımak amacıyla GEKA desteğiyle hayata geçirdiği ‘AB Yolunda Kaliteli Okullar’ eğitimleri dün YEAŞ Sinema Salonu’nda okul müdürlerinin yanı sıra öğretmenlerinde katılımıyla tamamlandı.

Eğitimler Tamamlandı
 Yatağan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘AB Yolunda Kaliteli Okullar Projesi’ eğitimleri dün YEAŞ Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerle tamamlandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğiyle, GEKA uzmanlarından Berke Funda tarafından verilen eğitime Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal ve okul müdürlerinin yanı sıra öğretmenler de katıldı.

Toplam 8 gün süren eğitimlerin ilk 7 gününe sadece okul müdürleri ve yöneticiler katılırken, eğitimlerin kapanışına öğretmenleri de dahil ettiklerini belirten Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, projenin amacını hatırlattı ve;  “Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve GEKA tarafından desteklenen projenin amacı Avrupa Birliği yolunda kaliteli okullar meydana getirmek. Bu doğrultuda bütün okul idarecilerimizi 17-26 Haziran tarihleri arasında GEKA uzmanlarından Berke Funda katılımıyla eğitime tabi tuttuk ve kalite standartlarının yükseltilmesi için bilgilendirmeler yaptık.

Gerekli eğitimleri alan okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz öğrendiklerini okullarda uygulamaya koyacaklar.

Böylece 1 yıl gibi kısa bir sürede pek çok okulumuzu ISO 9001 belgesi sahibi yapmak ve Avrupa Birliği yolundaki okullarımızda standartları yükseltmek istiyoruz.

Bu konuda GEKA’nın yanı sıra, bizlerden desteğini esirgemeyen sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven’e ve  uzmanımız Berke Funda’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayrıca eğitimlere katılan okul müdürlerine GEKA tarafından katılım belgelerinin de verileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2013, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68