banner80

Ekipman desteği için müracaatlar başladı

Yatağan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Veli Kanburoğlu, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ekipman destekleme müracaatlarının başladığını belirtti.

Ekipman desteği için müracaatlar başladı
 Kanburoğlu, yaptığı açıklamada, makine ve ekipman alımlarında yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin 9 Haziran Pazartesi gününe kadar müracaat etmeleri gerektiğini bildirdi.

Makine ve ekipman destekleme programıyla tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini aktan Kanburoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: "Daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak, üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek hedeflenmekte olup makine ve ekipman destekleme müracaatları 9 Haziran tarihinde sona erecektir. Destekleme programı kapsamında alınan ekipmanların yüzde 50'si hibe olacak. Program kapsamında 41 çeşit makine ekipmana destek verilecek. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50 bin liradır ve tüzel kişiler için mal başına 100 bin lirayı geçemeyecektir."

Kanburoğlu, alım bedellerinin belirtilen tutarları aşması durumunda aşan kısım başvuru sahibi tarafından ayni katkı olarak karşılanacağını kaydetti

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68