Ekisporter’un çekimleri Yatağan’da yapılıyor

TRT TV Filmleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Ekisporter” adlı televizyon filminin çekimleri Yatağan’da yapılıyor.

 Ekisporter’un çekimleri Yatağan’da yapılıyor
 TRT'nin 50. ve Türk sinemasının 100. yılı vesilesiyle hazırlanan “TRT TV Filmleri Projesi” kapsamında çekime değer bulunan 33 filmden biri olan “Ekisporter”in çekimleri, Yatağan’da yapılıyor. Yapımı “Telesine Productions” tarafından gerçekleştirilen “Ekisporter” adlı Televizyon Filminin başrolünde Mehmet Özgür yer alırken, rejisör koltuğunda deneyimli yönetmen Kamil Aydın oturuyor. Filmin sanat yönetmenliğini Şakir Demirpehlivan üstlenirken, filmin senaryosu ise Oğuzhan Yılmaz’a ait.

“Ekisporter”, başarılı ve herkes tarafından takdir gören mobilya ustası Turan Usta’nın, değişen piyasa koşulları gereğince kabuklarını kırıp büyüyerek ihracat yapmak istemesi amacıyla girdiği yolda yaşadığı zorlu süreci anlatıyor. “Exporter”ın ne anlama geldiğini bile bilmeyen Turan Usta’nın bu isteği kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor. Günümüzde geçen ve yaşanmış bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan “Ekisporter”da Turan Usta’nın aile fertleriyle yaşadığı zorluklar ve piyasada verdiği büyük mücadele gözler önüne seriliyor.

Filmin başrol karakteri Turan Usta rolünde, deneyimli oyuncu Mehmet Özgür yer alıyor. Mehmet Özgür’ün rol aldığı “Abluka” adlı film, geçtiğimiz günlerde Viyana’da düzenlenen 72. Venedik Film Festivalinde’ de “Jüri Özel Ödülü”, “Bağımsız Sinemacılar En İyi Film” ve “Genç Sinemacılar En İyi Film” ödüllerini aldı…  Televizyon izleyicileri Mehmet Özgür’ü TRT’de yayınlanan “Filinta” dizisindeki “Kadı Gıyaseddin Hatemi”, Suskunlar dizisindeki “Takoz İrfan”, Muhteşem Yüzyıl’da “Lütfü Paşa” ve Çalıkuşu dizisinde “Seyfettin” rolleriyle yakından tanıyor. Mehmet Özgür, “Tepenin Ardında” sinema filmiyle de 2012 yılında SİYAD tarafından En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu seçilmişti.

Filmin diğer oyuncuları, Emin Olcay, Çiçek Dilligil, Can Yücel Metin, Eylül Demirpehlivan, Umut Tanyolu. Muğla ve çevresinde yaşayanlar arasından seçilen birçok oyuncu da yardımcı rollerde görev alıyor. Muğla ve çevresinde yaşayan herkesin, özellikle de esnafın büyük ilgi gösterdiği televizyon filmini, Muğla Valiliği ve Belediyesi de bütün olanakları ile destekliyor.

Telesine Productions tarafından gerçekleştirilen çekimlerin Ekim Ayı boyunca sürmesi planlanıyor… “Ekisporter” 2016 sezonunda TRT’nin TV filmleri kuşağında yayınlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68