Emekli olan personeline plaket verdi

Hür-Tur şirketinin işletmecisi Turgut Avcı, uzun yıllar şirketlerinin bünyesinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan personeline plaket verdi.

Emekli olan personeline plaket verdi
Hür-Tur şirketinin işletmecisi Turgut Avcı, uzun yıllar şirketleri bünyesinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan Hüseyin Avcı’ya veda töreni düzenledi.

Düzenlenen törende, müşterilerinin sevgisini, şirket işletmecilerinin ise takdirini kazanan Avcı’ya plaket verildi.

Törende konuşan Turgut Avcı, çalışanlarına ve tüm çalışanlara ders niteliğinde öğütlerde bulundu.

Avcı, “40 yıllık iş hayatımda, ilçe merkezindeki dört şirketimizde eleman kapasitesi birinci sıradadır. Yıllardır yüzlerce şoför yetiştiren, iş makinaları operatörü yetiştiren şahsımdır. Bünyemizde olan bay bayan idareci çalışanlarımızın tamamına Hüseyin Avcı gibi emeklilik belgesini vermek büyük arzumuzdur. Şahsıma ait şirketlerimde çalışanlara ve diğer emekçilere tavsiyemiz; bir yıl bir yerde, altı ay bir yerde çalışanlar emeklilik hakkını elde edemezler. Yaz sezonlarında altı aylığına mevsimlik işçi olarak çalışanların ücretleri de farklı olabilir. 6 ay sigorta ve iş kaybını dikkate almaları önemlidir. İş beğenmeyerek devletten işsizlik parası alanların da büyük kayıpları vardır. Türkiye'de, bilhassa Ege'de işsizlik yoktur. İş beğenmemezlik vardır. İşverenler defalarca iş ilanları yapıyorlar. İstediği işi bulamayanlar, okuyup tahsilini bitirip atanamayanlar, iş beğenmeyen kardeşlerimiz bu günlere bakmayın, yarınları düşünün. Çok yer gezen emekli olamaz. Emekli olmak hayatımızın teminatıdır. Çalışmanız, toplu para almanız menfaatinizedir. İş yerine sahip çıkanlar, kendi işi gibi çalışanlar her zaman işverenin güvencesindedir. Genç yaşta çalıştığı yerde güven kazananlar hayatı boyunca rahat ederler. Erken emekliliği de hak ederler. İş adamları Türkiye ekonomisinin direğidir, çalışan emekçileriyle bir bütün halindedirler” diye konuştu.

Tüm İslam aleminin de Kurban Bayramını kutlayan Avcı, “Yatağan ve çevresinde yaşayan esnafın, halkın, bürokratların kurban bayramlarını kutlarız. İltur, Hürtur şirketlerimizde çalışan bay bayan işçi ve idarecilerimizin Kurban Bayramını kutlar, Hüseyin Avcı gibi kazasız belasız emekliliklerinin sevincini birlikte yaşamayı dileriz.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER