EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ZİYARETİMİZE GELDİ

EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ZİYARETİMİZE GELDİ

EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ZİYARETİMİZE GELDİ

Yatağan İlçemizde 15 Ağustos günü yeni görevine başlayan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, dün gazetemizi ziyaret ederek; İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ve DEMEÇ Gazetesi Başyazarı Sakin Koşar ile bir süre sohbet etti...

Çorum doğumlu ve Polis Akademisi'nden 1994 yılında mezun olan Oğuz Kaan Akçal; 2007 yılından beri de Muğla Emniyet Müdürlüğü'nde Polis Amirliği, Asayiş ve Çocuk Åžube Müdürlüğü yaptı. Yatağan Emniyet Müdürü Mustafa Kemal Keskin'in terfi ederek Köyceğiz'e tayin olmasının ardından, İlçemize Emniyet Müdürü olarak atandı.

Emniyet Müdürü Akçal şunları söyledi: “Yatağan, benim yakından tanıdığım bir İlçe. Burada görevim süresince diyalogdan, halk - polis dayanışması ve basınla birlikte iyi işler yapmaktan yanayım. Kimse bizden çekinmesin, sadece suç işleyenler ve suça meyilli olanlar çekinsinler. Bizim iki türlü görevimiz vardır:

1- Oluşmuş suçu işleyenleri yakalamak.

2- Oluşabilecek suçları önceden önlemek... İkinci görevimiz çok daha önemlidir. Günümüzde nüfusumuz artıyor, teknoloji gelişiyor. Bilhassa çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan, sigaradan, yeni ve hızla gelişen teknolojinin yarattığı sanal ürünlerin yarattığı suçlardan korumamız gerekiyor.

Ben halkımıza, İlçemizin dinamik basınına güveniyorum, sizler de bize güvenin. 24 saat boyunca insanlarımız çekinmeden bizleri arayabilirler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68