En küçük direnişçi 3 aylık

Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirme karşıtı mücadele için kurulan Direniş Çadırı’nda nöbet tutan maden işçisi babasını ziyarete gelen 3 aylık Emir bebek “Özelleştirmeye Hayır” yazılı zıbınıyla ilgi odağı oldu.

En küçük direnişçi 3 aylık
 Önceki gün akşam saatlerinde bir gurup maden işçisi kadın ve maden işçilerinin eşleri Yatağan Termik Santrali önünde nöbet tutan enerji ve maden işçilerini ziyaret etti. Maden iş Sendikası Teşkilat Sekreteri Niyazi Alkan’ın da sazıyla türküler söyleyerek arkadaşlarını yalnız bırakmadığı ziyarette 3 aylık Emir bebek ilgi odağı oldu.

Maden işçisi Erdem ve İlknur Korkmaz’ın ilk çocukları olan Emir bebeğin üzerinde “özelleştirmeye Hayır” yazılı bir zıbın giyerek kendisini ziyarete gelen babası Erdem Korkmaz, “burada işimize, aşımıza sahip çıkıyoruz ve eşlerimizde verdiğimiz mücadelede sonuna kadar yanımızdalar. İşyerlerimizin elimizden alınmasına kesinlikle göz yummayacağız. Bu kurumlar devletin malı dolayısıyla bizlere emanet. 3 aylık bebeğimizin de burada hakkı var, satamayacaklar, sattırmayacağız” diyerek özelleştirmeye karşı olan tepkisini dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68