Enerji Bir-Sen Menderes Şubesi’nin kongresi gerçekleştirildi

Enerji Bir-Sen Menderes Şubesi’nin Yatağan’da gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim belirlendi.

Enerji Bir-Sen Menderes Şubesi’nin kongresi gerçekleştirildi
 YEAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’na Memur-Sen Muğla İl Başkanı Hasan Demirtaş seçilirken, divan üyeliklerine ise, Büro Memur-Sen Muğla Şubesi Sekreteri Murat Aslan, Bayındır Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Fatih Ermiş ve TOÇ Bir-Sen Üyesi Onur Koru seçildi.

Olağan Genel Kurul’un açılış konuşmasını, Enerji Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Musa Çetler yaptı. Çetler, Enerji Bir-Sen’in 1995 yılından beri onurlu duruşunu bozmadan, kimseyi ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden yoluna devam ettiğini söyledi.

Üyelerinin ekonomik, sosyal, özlük, mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için canla başla çalıştıklarını ifade eden Çetler, “Öpüp de alnımıza götürdüğümüz ekmek ve Kur’an şahidimiz olsun ki biz bildiğiniz gibiyiz. Taleplerimizi başkalarına sataşarak, onlara cephe alarak değil, yeni kazanımlar ve yeni gündemler oluşturarak devam ettirdik ve ettirmekteyiz” şeklinde konuştu.

Sorunların, ailedeki bireylerin birlik ve beraberliği ile aşılacağını belirten Menderes Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda YEAŞ GELİ Müessese Müdürlüğü’nde BİM Uzmanı olarak görev yapan Şeref Öztürk, “Mücadele, sadece eylemle, grevle olmaz. Mücadele yeni yaklaşımlarla ortaya konmalıdır. Bizler, birer emanetçiyiz. Bugün biz, yarın siz. Ellerimizdeki imkanlar sizin imkanlarınızdır. Her zaman omuz omuza, el ele vermek suretiyle hak ve özgürlükler konusunda yaşam mücadelesi vererek Allah’ın izniyle hak ettiğimiz yerlere ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Gürkan Kaya ise, özelleştirme süreciyle ilgili olarak sendika üyelerinin sorunlarıyla ilgili olarak 10 Kasım’da genel müdürlükle görüşme yapacaklarını ve sorunların giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Tek liste halinde gidilen seçimde, yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Gürkan Kaya, Turgut Peker, Şeref Öztürk, Özel Altıkulaç, Musa Çetler, Adnan Eken ve Mehmet Arık.

Yeni yönetim, önümüzdeki günlerde bir araya gelerek görev dağılımını gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Kara
Hakan Kara - 7 yıl Önce

yukarıda ismi geçen sendikayı yatağan termik santralinin özelleştirilmesine karşı hiçbir eylemde görmedik. bırakın eylemi, özelleştirilmesine sözlü olarak bile karşı çıktığını görmedik. bu nasıl sendika, nasıl çalışanın haklarını koruyacak, ne zaman koruyacak.

SIRADAKİ HABER

banner68