Enerji Bir Sen’den İftar Yemeği

Enerji Bir Sen Muğla Şubesi tarafından GELİ Sosyal Tesisleri’nde Salı günü iftar yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemekte sendika temsilcileri ile işçiler bir araya geldiler.

Enerji Bir Sen’den İftar Yemeği
 Enerji Bir Sen üyesi işçiler sendikalarının Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği iftar yemeği ile bir araya geldiler. Enerji Bir Sen’in geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine Memur Sen Muğla İl Başkanı Hasan Demirtaş, YEAŞ Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül, KEAŞ Genel Müdürü Abdullah Yılmaz, YEAŞ ve KEAŞ İşletme Müdürleri,  YEAŞ Genel Müdür Yardımcısı Serdar Toprak ve sendika üyeleri katıldılar. Programda konuşan Enerji Bir Sen Muğla Şube Başkanı Ramazan Girgin, maneviyatın arttığı bu ayda amaçlarının sendika üyeleri arasındaki kaynaştırmayı sağlamak olduğunu belirtti. Girgin konuşmasını sendika üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek tamamladı.

İftar programına katılanlara hitaben konuşma yapan Memur Sen Muğla İl Başkanı Hasan Demirtaş, dün Irak, Suriye dediklerini, bugün ise Gazze dediklerini belirterek “Bugün burada olduğu gibi birlikteliğimiz bundan sonra da devam edecektir. Memur Sen olarak bu yıl 11 iş kolunda yetkili sendikayız. Bizler insan odaklı sendikacılık yapıyoruz. Bu nedenle daima mazlumların yanındayız. Dün Irak’ta, Suriye’de bugün ise Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Bugüne kadar hep mazlumların yanında yer aldık, bundan sonra da onlarla birlikte olacağız. Dualarımız Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizle” ifadelerini kullandı.

Enerji Bir Sen Muğla Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılan Yatağan, Yeniköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (YEAŞ) Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül; “Memur Sen’in bende yeri başkadır. Bende eski bir Memur Sen mensubu olarak burada olmakta mutluyum. Bende bir memur çocuğuyum, eskiden memurlar kıt kanaat geçinirdi. Şimdi ise memurlar gerçek anlamda yeni yeni teşkilatlanıyor. Umuyorum ve görüyorum ki bu teşkilatlanma güzel sonuçlar getiriyor. Yeni teşkilatlanmalar ile sadece kendimizi değil tüm toplumu düşünerek hareket etmeliyiz. Son olarak Filistin’deki kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun. Dualarımızı esirgemeyelim, artık bu dökülen kanların dinmesi lazım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Enerji Bir Sen’in geleneksel iftar yemeği sohbet çeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhalif
muhalif - 7 yıl Önce

Bunlar zaten devletin degil memursenin memuru.Aldiklari zama bir baksinlar once enflasyon farkinida unutuvermisler......

SIRADAKİ HABER

banner68