Enerji işçileri, işyerinde aşılanıyor

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’nin girişimleriyle, Yatağan Termik Santralinde çalışan enerji işçileri, işyerlerinde aşılanıyor.

Enerji işçileri, işyerinde aşılanıyor

Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, salgının başladığı günden bu yana kesintisiz şekilde çalışan Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy enerji işçilerinin halkın enerji ihtiyacın karşılamak için yoğun mesai harcadığını söyledi.

Enerji kesintisine yol açmamak için koronavirüs ile mücadelede önemli rol üstlendiklerini belirten Erçelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Dünyayı ve ülkemizi esir alan salgın hastalıkla baş etmenin tek yolu aşı olduğu gerçeğinden hareketle Sağlık Bakanlığı toplu iş yerlerinde mobil aşılama uygulamasına geçileceği müjdesini verdiğinden bu yana ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle yapmış olduğumuz girişimler sonucu işyerlerimizde aşı randevusu alınmadan sağlık birimi görevlileri vasıtasıyla aşılama yapılacağı müjdesini verdik.

Bu güne kadar beklediğimiz güzel haber nihayet gerçekleşti.

Yatağan Termik Santralı işyerinde çalışan tüm işçi, memur, taşeron, hizmetli ne kadar çalışan varsa sıra beklemeden aşılanmaya başladı.

Çok sıkıntılı çok stresli bir süreç yaşadık, 2 üye arkadaşımızı bu hastalıktan kaybettik. Kendilerine Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Bu aşamada işyeri yetkililerinin de katkısını unutamayız. Bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

 Ayrıca başta Sağlık Bakanlığının almış olduğu karara, uygulama aşamasında her daim yanımızda olan, sorunlarımızı kolayca paylaştığımız İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, devlet hastanelerimizin başhekimleri ve sağlik teşkilatina katkilarindan dolayi enerji işçileri ve sendikamiz adina teşekkür ediyor, sağlikli günler diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68